Milas 100. Yılda 100 Pedal Bisiklet Turuyla Cumhuriyeti Kutladı

Milas Gençlik Merkezi Müdürlüğünce, 26 Ekim 2023 - Cumhuriyetimizin 100. yıl kutlamaları çerçevesinde, Milas Anadolu Lisesi ve Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencilerinin katılımıyla "100. Yılda 100 Pedal" bisiklet turu etkinliği düzenlendi. Bu coşkulu etkinlik, öğrenciler arasında büyük bir heyecan yarattı. Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Milas Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Durmuş Tayfun Uslu, Milas Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir, Milas Yurdu Müdürü Serkan Acarsoy, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü Akın Aydın Atapark’ta başlayıp Atapark’ta biten yaklaşık 4 km’lik parkur boyunca bisikletleriyle gençlere eşlik ettiler.

Milas 100. Yılda 100 Pedal Bisiklet Turuyla Cumhuriyeti Kutladı
  • 26 October 2023, Thursday 13:07

Gençlik Merkezi Müdür Aşkın BİNBİR: “Milas'ın güzel doğasını ve Cumhuriyet coşkusunu bir araya getiren bu etkinlik, sabah saatlerinde başladı. Öğrenciler, okullarının önünden toplanarak rengarenk süslenmiş bisikletleriyle yola çıktılar. Bu, aynı zamanda sağlıklı yaşamı teşvik etme ve çevreye duyarlılık konularında önemli bir mesaj içeriyordu. Etkinlik boyunca, öğrenciler şehirlerinin sokaklarında pedallarken, gülümsediler ve Cumhuriyet'in kazanımlarını düşünerek bu özel yılı kutladılar. Milas halkı da bu enerjik gençleri alkışlarla karşıladı ve onlara destek verdi. Bu etkinlik, gençlerimizin Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmasını ve sağlıklı bir yaşam tarzını teşvik etmesini sağlamak amacıyla düzenlendi. Öğrencilerimizin bu etkinliği coşkuyla karşılaması bizi gururlandırıyor.” Dedi.

Bu etkinlik, Cumhuriyet'in 100. yılını coşkuyla kutlama ve genç nesilleri Cumhuriyet değerlerine bağlı kılma amacını taşıdı. Milaslı gençler, bisikletleriyle 100 yıl boyunca kazanılan özgürlük ve bağımsızlık değerlerini kutladılar.

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık