Milas Belediye Başkanı Sıdıkanaz Sakızcı oldu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Milas Belediye Başkanlık koltuğuna Atatürk ilköğretim okulu 4. sınıf öğrencisi Sıdıkanaz Sakızcı oturdu. Minik öğrencinin ilk icraatı, eğitim gördüğü okulunun eksikliklerini tamamlamak oldu.

Milas Belediye Başkanı Sıdıkanaz Sakızcı oldu

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle makam koltuğunu 1 günlüğüne 4. Sınıf öğrencisi Sıdıkanaz Sakızcı’ya bıraktı. Yeni Başkan Sıdıkanaz Sakızcı, Milas Kaymakamı M. Ünver Böke’yi telefonla arayarak çocukların oyun alanlarında daha rahat ve güvenli oynayabilmesi için emniyet güçlerince tedbirlerin arttırılmasını istedi.

Okul Müdürü Emine Şahin, Sınıf Öğretmeni Duygu Emekli, arkadaşları Damlanur Topuz,Pınar Güngörmüş ve Ecrinsu Yönaçar ile birlikte Başkan Tokat’tan koltuğu devir alan Sakızcı  Milas Belediyesi tarafından düzenlenen 23 Nisan şenlikleri ve Grup Pusula konserine tüm Milaslıları davet etti.

Makamında küçük konuklarını ve okul öğretmenlerini ağırlayan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Belediye çalışmaları hakkında bilgi aktardı ve Sıdıkanaz nezdinde tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını  tebrik etti. 23 Nisan’ın hem milli egemenlik hem çocuk hem de bayram olgularını bir arada barındırıyor olması itibariyle tarihimiz açısından çok önemli bir gün olduğunun altını çizen Başkan Tokat , “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, Cumhuriyet’imizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, toplumumuzun her alanındaki ileri atılımlarına öncülük yapacak, kalpleri vatan ve millet sevgisiyle dolu, görev ve sorumluluklarına yürekten bağlı, düşünceli insanlar olarak yetişmesi en büyük temennimizdir.” dedi.

Başkan Sıdıkanaz Sakızcı talimat verdi, çalışmalar başladı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Milas Belediye Başkanlığı koltuğuna 1 günlüğüne oturan  Atatürk İlköğretim okulu 4. Sınıf öğrencisi Sıdıkanaz Sakızcı’nın ilk icraatı, eğitim gördüğü okulunun eksikliklerini tamamlamak oldu.

Okul bahçesinin düzenlemeye ihtiyacı olduğunu belirten Başkan Sakızcı, Park ve Bahçeler birimine çalışmaların başlatılması talimatını verdi. Talimat doğrultusunda harekete geçen ekipler Atatürk İlköğretim okulu bahçesinde kapsamlı bir çalışma başlattı. Çim biçme, kırık bankların tamiri, boya işçiliği ve oyun grubu yenilemesi gibi bir çok işi bir arada yürüten ekiplerin başında duran Başkan Sakızcı çalışmaları dikkatli inceledi.

Talimatının bu kadar çabuk yerine getirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren minik öğrenci Sıdıkanaz Sakızcı Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve Belediye çalışanlarına teşekkür etti.

 

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık