MİLAS BELEDİYESİ BUĞDAY VE TRİTİKALE HASADI GERÇEKLEŞTİRDİ

Milas Belediyesi üreticilere destek olacak çalışmalara devam ediyor. Üreticilerin  yanında olan ve bu doğrultuda projeler hayata geçiren Milas Belediyesi süt ve besi yemi olarak üreticilere dağıtılacak olan tritikale ve buğday hasadı gerçekleştirdi.

MİLAS BELEDİYESİ BUĞDAY VE TRİTİKALE HASADI GERÇEKLEŞTİRDİ

Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından mülkiyeti Milas Belediyesi’ne ait olan arazilere ekimi yapılan ve olgunluk süresini tamamlayan buğday ve tritikale ürünlerinin hasadı yapıldı. Köşk Mahallesi’nde gerçekleştirilen hasadı Milas Belediye Başkanı Fevzi Topuz da takip etti. Belediyeye ait arazilerin 24 dekarı tritikale, 67 dekarı ise buğday ekiliydi.

Hasadı yapılan ürünlerin süt ve besi yemi olarak üreticilere dağıtılacağı, hasattan kalan otların ise saman yapılarak üreticilere dağıtımının gerçekleştirileceği ifade edildi.

Hasat döneminin hem Belediyemize hem de vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum...

Hasat işlemlerini yerinde inceleyen Milas Belediye Başkanı Fevzi Topuz “Arazilerimiz üzerinde Tarımsal Hizmetler Müdürlüğümüz tarafından ekilerek hasadı yapılan ürünlerimizi yem ve saman olarak üreticilerimize dağıtımını gerçekleştireceğiz. Bugüne kadar değişik mahallelerimizde olan arazilerimizin hasadını yaptık. Bugün de Köşk Mahallemizdeki arazimizde hasadımızı yapmaktayız. Buradan elde ettiğimiz ürünlerle üretici vatandaşlarımıza destek olacağız. Hasat döneminin hem Belediyemize hem de vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

Milas eczane
Site en altı
yukarı çık