Milas Belediyesi Kooperatifleri desteklemeye devam ediyor

​​​​​​​Milas Belediyesi ve S.S. Pinar ve Çevre Köyleri Kalkındırma Kooperatifi arasında protokol imzalanacak.

Milas Belediyesi Kooperatifleri desteklemeye devam ediyor
  • 18 November 2021, Thursday 16:20

Milas Belediyesi ile S.S. Pinar ve Çevre Köyleri Kalkındırma Kooperatifi (PİNKOOP) arasında imzalanacak protokol ile arıcılık faaliyeti yürüten kooperatif üyesi üreticilere şeker desteklemesi yapılacak.

Pinar Mahallesi’nde gerçekleştirilecek olan protokol imza töreni yarın (19 Kasım Cuma) saat 14:00’te gerçekleştirilecek.

İlçemizde doğal, sağlıklı, güvenilir ve hijyenik koşullarda bal üretimi, kovandan sofraya ve pazara kadar olan sürecin iyileştirilmesi, yaygınlaştırılması, arı ürünlerinde kalite ve verim artışının sağlanması, çam balının tanınırlığının arttırılması, bölge halkının kooperatifleşmesinin sağlanması ve üreticilerin desteklenmesi amacı ile Milas Belediyesi ile PİNKOOP arasında bir iş birliği protokolü imzalanacak.

Milas Belediyesi ve S.S. Pinar ve Çevre Köyleri Kalkındırma Kooperatifi arasında imzalanacak olan ‘’Arıcılık, Arı Ürünleri ve Bal Üretiminde Verimliliğin ve Kalitenin Arttırılması Projesi’’ kapsamında  PİNKOOP üyesi 47 arıcıya 11.150 kg şeker desteği sağlanacak.

Artan girdi ve üretim maliyetleri, ilçemizi etkileyen yangın felaketi ve iklim krizinin üreticileri olumsuz anlamda etkilediğini belirten Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Yaşanan tüm olumsuzluklara karşı üreticilerimizin tek başlarına mücadele etmeleri mümkün değil. Üreticilerimizin artan maliyetlere karşın üretimlerini sürdürebilmeleri için en verimli yol kooperatifler etrafında örgütlenmeleri. Belediyemiz ile PİNKOOP arasında imzalayacağımız bu protokol ile kooperatifçiliği özendirirken aynı zamanda da üreticilerimizi destekleyeceğiz. Yine bu protokol çerçevesinde yapacağımız çalışmalarla Milas’ımızın en değerli ürünleri arasında yer alan Milas Çam Balının tanınırlığını ve pazardaki payını arttırmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık