Milas Belediyesi’nden vatandaşlara yerel tohum çağrısı..

Türkiye'nin önde gelen fuarları arasında olan Milas Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın bu yıl 13'üncüsü gerçekleştirilecek.

Milas Belediyesi’nden vatandaşlara yerel tohum çağrısı..
  • 02 Mart 2022, Çarşamba 11:07
 

TARİŞ'in Balçık mevkiindeki pamuk depolarının olduğu fuar alanında, 3 - 6 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan fuarda Milas Belediyesi de stant açarak, fuardaki yerini alacak.

Yerel Tohum Sandığı Kurulacak…

Açılacak olan standın yanı sıra farklı bir projeyle de fuarda yer alacak olan Milas Belediyesi ‘Yerel Tohum Geleceğimizdir’ sloganıyla vatandaşlara çağrı yaptı.

Fuar alanında yerel tohum sandığı kuracak olan Milas Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri ellerinde ata yadigarı yerli tohumu bulunan vatandaşlardan, tohumların toprakla buluşturularak, gelecek nesillere aktarılması adına yerel tohumlarını getirmelerini ve yerel tohum sandığına teslim etmelerini talep etti.

Yerli tohumun öneminde dikkat çeken Milas Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri, “yerel tohum geçmişimiz zenginliğimizdir. Yerel tohumlar, sahip oldukları özellikleri ile organik tarımın vazgeçilmez unsurudur” diyerek, tüm Milaslı vatandaşlara bu projeye destek olmaları çağrısında bulundu.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık