Milas Belediyesi’nden Yılların Köprü Sorununa Neşter

Pilavtepe ile Sarıçay (Kıyıkışlacık-Kazıklı yolu) arasında bulunan iki köprü ile Koru ile Ekinambarı arasında yer alan diğer köprü, gerekli yazışmaların tamamlanmasının ardından Milas Belediyesi tarafından yapılacak.

Milas Belediyesi’nden Yılların Köprü Sorununa Neşter

Tek şeritli olması nedeniyle, iki aracın yan yana geçemediği, geçmek için birbirini beklediği, sık sık yaşanan trafik kazaları nedeniyle uzun zamandır vatandaşların gündeme getirdiği ve şikayetçi olduğu köprülerin yapımı için Milas Belediyesi yetkilileri harekete geçti.

Büyükşehir yasasının ardından Muğla Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanında kalan Pilavtepe ile Sarıçay (Kıyıkışlacık-Kazıklı yolu) arasında bulunan iki köprünün yapılması için Milas Belediyesi Fevzi Topuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras ile gerekli görüşmeleri yaparken, ayrıca DSİ ile de yazışmaları devam ediyor. Milas Belediyesi’nin sorumluluğunda bulunan Koru ile Ekinambarı arasında yer alan, geçtiğimiz günlerde iki gencin vefat ettiği diğer bir köprünün yapımı için de DSİ ile yazışmalar sürüyor.

22 Mart Çarşamba günü bilgilendirme toplantısı yapan Milas Belediye Başkanı Fevzi Topuz, iki aracın yan yana geçmekte zorlandığı, özellikle sık sık yaşanan trafik kazalar nedeniyle vatandaşların şikayetçi oldukları köprülerin yapımı için gerekli olan yazışmaların yapıldığını, DSİ’den cevap beklediklerini söyledi.

Başkan Topuz, “Yeni büyükşehir yasasından sonra Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluğundan olan iki köprü için gerekli görüşmeleri yaptık Pilav Tepesi ile Sarıçay (Kıyıkışlacık-Kazıklı yolu) arasında bulunan iki köprünün yapımı ile Koru ile Ekinambarı arasında yer alan son olarak iki gencimizi kaybettiğimiz diğer köprümüzün de yapımına başlamak için DSİ ile de gerekli yazışmaları yaptık. Olumlu görüş bildirmeleri halinde en kısa zamanda bu köprülerin yapımını tamamlayacağız” dedi.

Köprülerin tek şerit olmasının trafik yoğunluğunu kaldırmadığını söyleyen Başkan Topuz, “Ayrıca en ölemlisi sık sık kazaların da yaşanması nedeniyle buraların acilen çözüme kavuşması için gerekli adamları attık” dedi.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık