Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı mesajı

​​​​​​​Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayamı nedeniyle yayınladığı mesajda, şunları belirtti:

Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı mesajı
  • 22 Nisan 2021, Perşembe 13:38

“Değerli Milaslılar, Sevgili çocuklar;

Milli egemenliğimizin sembolü, kurtuluş mücadelemizin ve demokrasi tarihimizin en önemli kurumlarından olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 101’üncü yılını kutlamanın haklı gururunu yaşıyor, yarının büyükleri siz çocuklarımızın sevincini ve coşkusunu paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 101’üncü yılında Corona virüs nedeniyle okullarından uzak kalan siz değerli öğrencilerimizin evde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlaması yapacak olması ve sizle bir arada olamayacağımızın üzüntüsünü yaşarken, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 101. Yılını kutlamanın da haklı gururunu yaşıyoruz.

23 Nisan, bir millet için çok büyük değer olan milli egemenlik ilkesinin Türk Milletinin hayatına giriş tarihidir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, “Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” parolasıyla yürütülen istiklal mücadelesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması, vatanın kurtarılması ve Cumhuriyet’in ilan edilmesiyle nihai hedefine ulaşmıştır. Türkiye Büyük Millet Meclisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde Kurtuluş Savaşı’nı yönetmiş, Cumhuriyet’i kurmuş, gerçekleştirdiği reformlar ve aldığı tarihi kararlarla milletimizin mukadderatını değiştirmiş, Ülkemizin yarınlarını şekillendirmiştir. Bu yönüyle Türkiye Büyük Millet Meclisi, demokrasimizin ve ulusal egemenliğin sembolü haline gelmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Meclis Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milli iradenin hayat bulduğu bugünü “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” olarak ilan etmiştir. Çocuklara armağan edilen tek bayram olma özelliğini taşıyan 23 Nisan, Türkiye Cumhuriyeti’nin onlara olan güveninin ifadesidir.

Sevgili Çocuklar;

Sizler Türk Milleti’nin ve devletinin geleceği, sevinci ve ümit kaynağısınız. Bizler, siz çocuklarımıza güveniyoruz. İnanıyorum ki sizler kendinize sunulan imkânları en iyi şekilde değerlendirecek, tarihinizden aldığınız özgüvenle büyük başarılara imza atacaksınız.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını saygı, minnet ve rahmetle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyor, sevincinizin, coşkunuzun ve ümidinizin daim olmasını diliyor, sizleri sevgiyle kucaklıyorum.”

 

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık