Milas Süt Birliği, acı depremlerin yıldönümünde deprem bölgesinde…

​​​​​​​Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkanı Tevfik Keskin ile birlikte deprem bölgesini ziyaret eden Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkan Yardımcısı ve Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin, Milas Süt Birliği tarafından sağlanan sağım makinelerini ve diğer makine ekipmanlardan oluşan yardımları deprem bölgesinde üreticilere ulaştırdı. 

Milas Süt Birliği, acı depremlerin yıldönümünde deprem bölgesinde…
  • 08 February 2024, Thursday 14:32

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkan Yardımcısı ve Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin, Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkanı Tevfik Keskin ile birlikte, acı depremlerin yıl dönümünde depremzede illerden olan Hatay ve Kahramanmaraş’ta ziyaretler gerçekleştirdi. Ziyaretler kapsamında, Kahramanmaraş İli Göksun İlçesi Süt Üreticileri Birliği Selim Yağmur ve Hatay Süt Üreticileri Birliği Başkanı Ali Aktaş’ı ziyaret eden Keskin ve Gezgin, asrın felaketi olarak nitelendirilen depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza, üreticilere Allah’tan rahmet dileyerek, depremlerin yaralarının sarılması ve bölgede üretimin devam edebilmesi adına her zaman üreticilerin, depremzede vatandaşların yanlarında olduklarını ifade ettiler.

SÜT SAĞIM MAKİNELERİ VE DİĞER MAKİNE EKİPMANLAR DEPREM BÖLGESİNE ULAŞTIRILDI

Hatay ve Kahramanmaraş’ta, büyük yıkıma sebep olan depremlerin yıl dönümünde gerçekleştirilen ziyaretlerde, Milas Süt Birliği’nin alımlarını yaptığı süt sağım makineleri, ihtiyaç olan diğer makine ve ekipmanlardan oluşan yardımlar, depremzede üreticilere dağıtılmak üzere yetkililere teslim edildi.

Depremzede üreticiler adına yardımları teslim alan yetkililer, bölgeye uzatılan yardım elinin çok değerli olduğunu belirterek, Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği’ne, Milas Süt Birliği’ne, tüm duyarlı yöneticilere ve üyelere minnettar olduklarını söyledi.

Milas Süt Birliği’nin desteğiyle hazırlanan yardımları deprem bölgesine ulaştırmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyen Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkanı Tevfik Keskin,

“Depremden etkilenen illerdeki birlik üreticilerimizin ve tesislerimizin sürdürülebilir şekilde üretime devam edebilmesi için, Milas Süt Birliğimizin desteği ile hazırlanan tüm ekipmanları teslim ettik. Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği, depremlerin ardından tek yürek olarak deprem bölgesine birçok kez yardım eli uzatan örgütlerin başında geliyor. Bu yardımlaşma seferberliğine katkı veren, çok kıymetli üreticilerimi bir kez daha kutluyorum.

Üreticilerimiz için hep birlikte durmadan yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

DEPREM BÖLGESİNDE ÜRETİCİ DAYANIŞMASI

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkan Yardımcısı ve Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin, büyük depremlerin ardından başlayan yardımlaşma seferberliğini sürdürmenin önemine dikkat çekerek, “Aziz milletimizi derinden etkileyen büyük depremlerin yıl dönümündeyiz.  İlk gün olduğu gibi bugün de yaralarımızı sarmak için mücadelemizi, desteğimizi sürdürüyoruz. Bu yardımlar, deprem sonrasında tek yürek olan üreticilerimizin gücüyle gerçekleşiyor. Milaslı üreticilerimiz, ilk günden bu yana örnek bir üretici dayanışması sergiliyor. Üreticilerimizin fedakarlığıyla, dayanışmasıyla ve yardımlaşmasıyla yardımlar toplayıp, depremzede vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz. Dün olduğu gibi bugün de üretici dayanışmasının ürünlerini deprem bölgesine ulaştırdık. Bu örnek yardımlaşma konusunda duyarlılık gösteren, küçük büyük katkı sunan tüm üyelerimize, üreticilerimize yürekten teşekkür ediyorum. Depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza, üreticilerimize tekrardan Allah’tan rahmet diliyorum. Umarız ülkemiz bir daha böylesi acı afetler yaşamaz.” dedi.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık