Milas Tepsi Böreği ve Milas Çaykaması imalatçıları coğrafi işaret belgesi aldı…

​​​​​​​Milas Ticaret ve Sanayi Odası’ndan verilen bilgiye göre, Milas Tepsi Böreği ve Milas Çaykması tescil edildi. Odadan yapılan açıklamada, “T.C. Türk Patent ve Enstitüsü tarafından Milas Ticaret ve Sanayi Odası adına düzenlenmiş olan 395 tescil numaralı Coğrafi İşaret Tescil Belgesi ile 23.11.2018 tarihinde mahreç işareti kapsamında tescillenerek 19.12.2017 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Milas ilçe sınırları içinde yapılan tepsi böreğinin “Milas Tepsi Böreği” , 1211 tescil numaralı Coğrafi İşaret Tescil belgesi ile 07.09.2022 tarihinde mahreç işareti kapsamında tescillenerek 27.07.2021 tarihinden itibaren  “Milas çaykaması” adıyla koruma altına alınmıştır” denildi.

Milas Tepsi Böreği ve Milas Çaykaması imalatçıları coğrafi işaret belgesi aldı…
  • 29 March 2023, Wednesday 16:24

Milas’ın coğrafi işareti olan Milas Tepsi Böreği ve Milas Çaykaması imalatı yapan işletmeler MİTSO tarafından coğrafi işaret sözleşmesini imzalayarak belgesini aldılar.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer Milas Tepsi Böreği ve Milas Çaykaması imalatı yapan firmaları ziyaret ederek coğrafi işaret belgelerini teslim ettiler.

Daha önce de Kıbrıs Pastaneleri,  Kabaçam Fırını, Beyza Cafe, Köfteci Nazmi-Milas Bereketi coğrafi işaret belgelerini almıştı.

MİTSO Coğrafi işaret belgelerini dağıtmaya devam ediyor. Şimdi de BİZİM FIRINCILIK UNLU MAMULLERİ GIDA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ (İstikamet Fırını – Aylin – Kürşat AKALIN), YAVAŞOĞLU LOKMA VE PASTA –(Ümmet YAVAŞ), BİZİM FATOŞ EV BÖREKLERİ (Nurhayat FİDANCI) İşyerlerinde üretimini yaptıkları Milas tepsi böreği, Milas çaykaması için coğrafi işaret koşullarına uygun olarak üretmiş olduklarını beyan ve taahhüt ettiler.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, firmalara coğrafi işaret tesciline uygun Milas tepsi böreği ve Milas çaykaması ürettiği ve bu kıymetli ürünümüzün gelecek nesillere aktarılmasına katkı sağladıkları için teşekkür ederek “Coğrafi işaretin önemini ve ürünlerin özel bir pazarı olduğuna dikkat çekerek daha geniş alıcı kitlesine erişebilirsiniz” dedi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık