Milas’ı 100. Yıl Heyecanı Sardı

Cumhuriyetimizin 100. Yaşını dolu dolu etkinliklerle kutlayacak olan ilçemiz genelinde farklı etkinlik ile kutlamalar yapılacak.

Milas’ı 100. Yıl Heyecanı Sardı
  • 27 October 2023, Friday 13:02

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Cumhuriyete giden yolda, gösterdiği büyük başarılar sonucu bu yıl 100. yılını büyük bir gurur ve coşkuyla kutlayacağımız Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına Milas hazır.

ÇELENKLER SUNULACAK

Kutlamalar 28 Ekim Cumartesi günü saat 13.00' de Atapark Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayacak. Milas Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı adına çelenkler sunulacak. Saygı duruşu akabinde İstiklâl Marşı eşliğinde şanlı Bayrağımız göndere çekilecek.

KAYMAKAM BÖKE TEBRİKLERİ KABUL EDECEK

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı gününde ise Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, saat 09:30’da, Kaymakamlık makamında, protokol sırasına göre tüm kuruluşların ve Milaslıların tebriklerini makamında kabul edecek.

KUTLAMALARIN ADRESİ STAT

Kutlamalar saat 10:00’da Milas Şehit Özcan Stadı’nda devam edecek. Burada öncelikle Kaymakam Böke, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı vatandaşları selamlayarak bayramını kutlayacak.

Kaymakam Böke’nin günün anlam ve önemini anlatan konuşmasını yapacağı kutlamalar, şiirler, jimnastik gösterileri, halk oyunları gösterileri ile devam edecek. Bando eşliğinde yapılacak tören geçişinde bu yıl büyük bir coşku ve heyecan yaşanacak.

KUTLAMALAR KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ VE KONSERLERLE DEVAM EDECEK

Kutlamalar Milas Belediyesi tarafından akşam düzenlenen Harmandalı gösterisi, kortej yürüyüşü ve konserlerle devam edecek.

Milas Belediyesi, Cumhuriyetin 100. yılını büyük bir coşku ve gururla kutlamak için Milas merkez ve çevre mahallelerinde kortej yürüyüşleri ve konserler düzenleyecek.

Milas, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yıldönümünü adına yakışır etkinliklerle kutlamaya hazırlanıyor. Cumhuriyetimizin 100. yılına ulaşmış olmanın gururunu, Milas’ın dört bir yanında gerçekleştireceği etkinliklerle vatandaşlarla buluşturacak olan Milas Belediyesi, bir yandan birlik ve dayanışma duygularını güçlendirmeyi hedeflerken, bir yandan da halkın bir araya gelerek bu büyük günün coşkusuna ortak olmasını sağlamak için hazırlıklarına devam ediyor.

29 Ekim Pazar günü, Milas Atapark, Kıyıkışlacık, Güllük ve Selimiye’de gerçekleşecek etkinlik programı kapsamında saatler 19.30’u gösterdiğinde sokaklar fener alaylarıyla aydınlanacak olup, saat 20.30’da ise eş zamanlı olarak dört noktada konserler düzenlenecek.

Cumhuriyet coşkusunu doyasıya yaşamak için tüm vatandaşları Atapark, Kıyıkışlacık, Güllük ve Selimiye’de gerçekleştirilecek fener alaylarına ve konser meydanlarına davet eden Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, Cumhuriyet devrimlerinin ışığında geçirdiğimiz 100. yılımızı sizlerle birlikte geçirmek bizler için büyük bir heyecan ve gurur kaynağı olacaktır. Cumhuriyet'in ikinci yüzyılında da Cumhuriyet'i korumayı, değerlerine sahip çıkmayı sonuna kadar sürdüreceğiz.” dedi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı şöyle:

Milas Atapark; 19.23 Harmandalı, 19.30 Fener Alayı, 20.00 Koray Avcı Konseri

Kıyıkışlacık Açıkpazaryeri; 19.30 Fener Alayı, 20.00 Tolga Çandar Konseri

Güllük Belediye Meydanı; 19.30 Fener Alayı, 20.00 Ali Altay Konseri

Selimiye Belediye Meydanı; 19.30 Fener Alayı, 20.00 Cevdet Bağca Konseri

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık