Image Slider
Fevzi Topuz
Mehmet Cayirli

Milaslı Gazeteciler Uğur Mumcu’yu Unutmadı

24 Ocak 1993'te Ankara'da otomobiline yerleştirilen bombanın patlatılması sonucu hayatını kaybeden gazeteci-yazar Uğur Mumcu için ölümünün 31'inci yıl dönümünde Milaslı gazeteciler tarafından anma töreni düzenlendi. Ölümünün 31. yılında Mumcu anısına dikilen Atapark’taki çınar ağacına gazeteciler çiçekler bıraktı.

Milaslı Gazeteciler Uğur Mumcu’yu Unutmadı
  • 24 January 2024, Wednesday 15:34

Milaslı gazetecilerce, başta Uğur Mumcu olmak üzere tüm faili meçhul cinayetlerde hayatını kaybeden fikir insanlarının anıldığı etkinlikte gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Coşkun Efendioğlu tarafından kısa bir açıklama yapıldı.

Günün anlamına yönelik kısa bir açıklama yapan Coşkun Efendioğlu, “Büyük araştırmacı gazeteci yazar Uğur Mumcu, 31 yıl önce bugün katledilmişti. Her yıl Uğur Mumcu anısına dikilmiş bu ağacın altında Mumcu ve bu uğurda katledilen aydınlanma savaşçıları Ahmet Taner Kışlalı, Muammer Aksoy, Bedriye Üçok, Turan Dursun, Çetin Emeç’i ve diğer yazar ve düşünürleri anıyoruz. Onların cumhuriyet ve aydınlanma yolunda yürüttükleri büyük mücadele insanlık var oldukça devam edecek.  Onların yolunda dürüst ve cesur gazetecilik yapmaya devam edeceğiz” dedi.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık
siteacilis