Milas’ta Belediye Başkan ve Meclis Üye Adayları Belli Oldu. İşte o isimler!

Yerel seçimlere 37 gün kala partilerin belediye başkan adayları ve Meclis Üyesi Aday listeleri de birbiri ardına belirlendi. Pek çok partinin Meclis üye listeleriyle ilgili ay sonuna kadar değişiklik yapabileceği de biliniyor. 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek olan seçimlerde Milaslı seçmen bugün itibariyle 12 belediye başkan adayından birini, önümüzdeki 5 yıl için seçmek üzere sandığa gidecek.

Milas’ta Belediye Başkan ve Meclis Üye Adayları Belli Oldu. İşte o isimler!

Bugün itibariyle; Mehmet Çayırlı (İYİ Parti), Fevzi Topuz (CHP), Rüştü Yiğitkaya (Cumhur İttifakı AK Parti-MHP), Bade Dudu Takım (TİP), Eş başkanlar Cumali Çelik ve Nurgül Şahin (DEM Parti), Murat Tekin (Saadet-Gelecek Partisi), Ersin Toptaş (Yeniden Refah Partisi), Suat Yaşar (Zafer Partisi), Muhammet Çiçek (Deva Partisi), Salih Öner (Adalet Partisi), Mehmet Kaya (Vatan Partisi) ile bağımsız aday olan Durmuş Özdemir Milas Belediye Başkanlığı için yarışacak isimler oldu.

Partilerin Belediye Meclis adayları  ise şu şekilde:

AKP Milas Belediye Meclis Adayları Belli Oldu..

AKP Milas Belediye Meclis Adayları listesi, İlçe Başkanı Emin Çelik tarafından İlçe Seçim Kurulu’na verildi.

AKP Milas Belediye Meclisi listesi AKP ve MHP’li üyeler olarak oluşturuldu. Listede, mevcut Milas Belediye Meclis üyeleri Ejder Üstek, Nevzat Solmaz ve İlhan Şimşek de yer alıyor. Liste şöyle:

Duygu Pınar Marçalı Doğru, Bayram Karataç, Ejder Üstek, Murat Yıldırım, Nevzat Solmaz, Muhammed Dinler, Sibel Karakaş, Muharrem Çetin, Serdal Atabey, İlhan Şimşek, Mücahit Esenkaya, Hüseyin Bozan, Bahadır Çelikoğlu, Oğuz Kaan Dinç, Özler Sarı, Adem İpek, Cengiz Önder Sevim, Hasan Kuşçu, Burcu Yılmaz, Mehmet Atıcı, Nazan Demir, Erol Musluk, Tansu Yılmaz, Kadri Demirbağ, Cem Lök, Dilek Karaaslan, Murat Demirbağ, Selahattin Kaan Köz,

Kontenjan listesi; Hasan Kökten, Mehmet Ali Şimşek, Mehmet Ali Kalay.

CHP Milas Belediye Meclis Adayları Listesi Belli Oldu..

CHP Milas Belediye Meclis Aday Listesi, İlçe Başkanı Tüze Çetinkaya tarafından İlçe Seçim Kurulu’na verildi.

Daha önce sosyal medyada yer alan listeye göre bazı değişikliklerin olduğu listede, ana gövde korunmuş görünüyor.

En önemli ve göze çarpan değişiklik ise kontenjan listesi. Burada daha önceki listede ikinci sırada Dursun Çetin yer alırken, İlçe Seçim Kurulu’na verilen listede ikinci sırada Doktor Ümit Özbek dikkati çekiyor.

Buna göre, Fevzi Topuz’un başkanlığı kazanması halinde, Milas Belediye Meclisi’nin kontenjandan meclis üyeliğini garantileyen isimler Önder Ersoy, Ümit Özbek ve Nurten Burçin Aslan Perçin.

Kesinleşen liste şöyle; Ece Gülen Ozan, Bülent Sezgin, Ali Rıza Öner, Barbaros Gezgin, Gülşen Gökçe, Çağlar Koban, İbrahim Özfen, Mustafa Özgülergil, Ali Özgür, Filiz Çoğlu Yaba, Musa Balkaya, Mehmet Bozan, Hüseyin Çöllüoğlu, Mehmet Murat Yazar, İsmail Altın, Emrah Mergen, Cenker Çetin, Saim Tarhan, Şeref Çağırkan, Ehmet Kılbey, Deniz Ilbara, Ahmet Karabıyık, Dursun Demirkan, Eyüp Murat Gökkaya, Halil İbrahim Yılmaz, Yusuf Erol, Recep Göktaş, Metin Şahin.

Yedek Üyelik; Şakir Özdemir, Gksal Billur, Türkan Kaya, Mehmet Anıl Zeybekoğlu, Nevzat Kara, Aysun Yılmaz, Cenk Şimsek, Sertel Özen, Feridun Saydam, Ali Özdemir, Gülce Çelikoğlu, Özgür Mil, Faik Karagöz.

Kontenjan listesi; Önder Ersoy, Ümit Özbek, Nurten Burçin Aslan Perçin.

Milas İYİ Parti’de belediye meclis üyesi listesi açıklandı

Milas İYİ Parti’de belediye meclis üye listesi belirlendi. İYİ Parti Milas Belediye Başkan adayı Mehmet Çayırlı’nın ekip arkadaşları belli oldu.

İYİ Parti Milas İlçe Belediye Meclisi üyesi listesine girenler arasında Esandal Kozak, Esma Akbay, Ali Kurt, Selin Gülbaş, Şefika Nur Altunay, Murat Ekin, Eray Özdemir, Volkan Yalçınkaya, Baran Aldemir, Cömert Doğan, Ekrem Çetin, Mehmet Aktaş, Ferudun Akyar, Olcay Akarsu, Gülpaze Arslan, Barbaros Keser, Ömer hayati Kılıç, M. Kemal Kayret yer alırken,

kontenjan listesinde ise Kasım Özkan, Tacettin Yıldız, Büşra Yakabaşı yer alıyor.

Açıklanan belediye meclis üyesi listesi hakkında açıklama yapan İYİ Parti Milas Belediye Başkan Adayı Mehmet Çayırlı, “Yerel seçimlerde birlikte yol yürüyeceğimiz meclis üyesi adaylarımızı belirledik. Liste hazırlanırken, kadın ve genç adayların yer almasına dikkat edilirken, adaylarımızın yaş ortalaması 42’dir.” dedi. 

Türkiye İşçi Partisi Milas Belediye Meclis Üyesi Adaylarını Açıkladı

TİP Milas Belediye Meclis Adaylarının Listesi, İlçe Başkanı Cem Nurgün tarafından İlçe Seçim Kurulu’na verildi.

Muğla’nın tüm ilçelerinde belediye meclislerinde aday listeleri ile seçime giren Türkiye İşçi Partisi (TİP), 8 ilçede ise Belediye Başkan adaylarıyla yerel seçim yarışındaki yerini aldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerine Milas’ta da kendi belediye başkan adayı ile girme kararı alan TİP Milas İlçe Örgütü tarafından aday listesi paylaşıldı. 

Milas Belediye Başkan adayı Bade Dudu Takım’ın ekip arkadaşları şu şekilde;

TİP Milas Belediye Meclisi Üyesi Adayları; Ergun Sibel Yücel (Mimar),  Besalat Alkaya (Sahaf), Necdet Kılıç (Balıkçı), Arzu Türkmenoğlu (Kamu Yönetimi) Nurdan Melike Erdinç Özçelik  (Esnaf),  Yener Onur Baydar (Aşçı), Yücel Akat (Balık Çiftliği İşçisi),  Deren Çağlayan (Ekonomist),  Jale Arslanol (Eczacı Teknikeri), Mehmet Oruç (Arkeolog),  Süleyman Özer (İnşaat İşçisi) , Esra Aytaç (İdari İşler), Selda Tunçel (Esnaf), M. Emre Bilgiç (Endüstri Mühendisi) Fatma Kılıç (Emekli Muhasebeci), H. Gökhan Alodalı (Bilgisayar Mühendisi), Fethi Taşbaş (Fabrika İşçisi),

Kontenjan listesi;  Birsen Yalınkılıç (EmekliEkonomist ) M. Levent Erkan (Mimar), Atıl Güngüt (Emekli Yönetici)

DEM Parti, Meclis için iki üye adayı gösterdi

DEM Parti (Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi) de Milas Belediye Eş Başkan Adaylığı için Cumali Çelik ve Nurgül Şahin’i gösterdi. Bilindiği gibi DEM Parti her organa biri erkek biri kadın olmak üzere eş başkanlar belirliyor. Listede ise yasa gereği Cumali Çelik Milas Belediye Başkan adayı konumunda.

DEM Parti, Milas Belediye Meclisi için ise Bedran Duygu ve Ahmet İşçi’yi aday gösterdi.

Gelecek ve Saadet Partisi, adayları için başvuruda bulundu

Gelecek ve Saadet Partisi, Milas Belediye Başkanlığı ve Belediye Meclis Üyeliği için ilçe seçim kuruluna gelerek adaylık başvurusu yaptı.

Gelecek ve Saadet Partisi, Milas Belediye Başkanı Adayı olarak Murat Tekin’i çıkarırken, Belediye Meclis Üyeliği adayları ise Çiğdem Sodra, Furkan Duman, Sıla Erdoğan, İsmail Aydın, Murat Turunğ, Gökhan Aci, Elif Çelik oldu.

Milas İlçe Seçim Kurulu önünde açıklama yapan Gelecek Partisi Muğla İl Başkanı Murat Sodra, “Milas’ta Gelecek ve Saadet Partisi olarak ortak adaylar çıkarma kararı aldık. Son dakika alınmış bir karar. Elimizden geldiği kadar tabela partisi olmadığımızı göstererek, başarılı sonuçlar alacağımıza inanıyoruz. Muğla Büyükşehir adayımız da var” diyerek, aday çıkarma sebeplerinin Milas’ta kararsız seçmenin çok olması nedeniyle, bu seçmenler için bir alternatif sunmak istediklerini söyledi.

Zafer Partisi’nin Belediye Meclis Üyesi Adayları Belli Oldu

Geçtiğimiz hafta aday başvurularının sona ermesinin ardından Zafer Partisi Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayını ve Milas Belediye Başkan adayını belirledi. Büyükşehir için eski il başkanı ve 14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşen genel seçimlerde partisinin Muğla Milletvekili adayı olan Ünal Yiğit aday gösterilirken, Milas Belediye Başkan Adayı ise partinin Milas Kurucu İlçe Başkanı Suat Yaşar oldu.

‘Türk Milliyetçileri Artık Adaysız Değil’ sloganıyla adaylıklarını açıklayan Zafer Partili Yiğit ve Yaşar; “31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere kendi parti logomuz ve kendi adaylarımızla giriyoruz. Türk Milliyetçilerini çatısı altında toplayan Zafer Partisi, yerel seçimlerde milletten aldığı güç ile yine milletinin karşısına çıkacak ve Türk Milliyetçilerinin adayları olduklarını hissettirecekler.

Bize inanan, bize güvenenlerin bu inanç ve güvenlerini boşa çıkaramazdık. Parti olarak ilk kez katılacağımız yerel seçimlerden milletimizin bize olan güveni ve desteğiyle başarıyla çıkacağız. 31 Mart’a kadar bütün Muğla’yı karış karış gezecek, birilerinin adayı ya da teveccühleriyle değil, milletin adayı olarak hemşehrilerimizin karşısına Muğla’yı, Milas’ı, Dalaman’ı ve adayımızın olduğu her yeri yönetmeye talip olduğumuzu anlatacak, desteklerini isteyeceğiz” diyerek adaylıklarını duyurdular.

Zafer Partisi’nin Belediye Meclis Üyesi Adayları da şu isimlerden oluşuyor: Ufuk Çulhaoğlu, Koşar Korkmaz, Abdulhaluk Güler, Emre Kabataş, Caner Oğur.

Toptaş, Yeniden Refah Partisi Meclis Listesi belli oldu..

Yeniden Refah Partisi’nin Milas İlçe Kurucu Başkanı Ersin Toptaş, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Yerel Yönetimler seçimlerine partisinden Milas Belediye Başkan Adaylığını açıkladı.

Belediye Başkan Adaylığını kendi sosyal medya hesabından açıklayan Yeniden Refah Partisi Milas Belediye Başkan Adayı Ersin Toptaş, basın kuruluşlarına yazılı bir açıklama gönderdi.

Başkan Adayı Ersin Toptaş’ın açıklaması şöyle:

“31 Mart tarihinde Milaslı seçmen, önümüzdeki 5 yıl Milas’ı yönetecek başkan ve meclisi belirleyecek. Öncelikle genel seçimler ile yerel seçimlerin havası farklıdır. Her ne kadar adaylar bir siyasi partinin adı altında seçime girse de seçmen, genellikle bulunduğu kente daha iyi hizmet yapacağına inandığı adaya ve meclisine oy verir. Yani çok da parti adına bakılmaz. Aday ve meclisi oluşturacak isimler daha fazla ön plandadır” dedi.

Yeniden Refah Partisi’nin Meclis üye listesine ise, haber yayına hazırlanana kadar ulaşamadık.

SOL Parti

SOL Parti Milas’ta Belediye Başkan Adayı göstermiyor. Milas Belediye Meclis Üyeliği için ise Zülfer Çalış için oy isteyecek.

Vatan Partisi

Vatan Partisi de Milas’ta Belediye Başkanlığı için Mehmet Kaya’yı aday gösterirken, Milas Belediye Meclis Üyelikleri için de şu isimleri belirledi: Erdoğan Uyar, Kasım Yıldırım, Mahmut Akar, Cumhur Akbulut.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık