Milas’ta Muhtarlar Derneği Yeni Yerine Taşındı

Milas Muhtarlar Derneği'nin yeni hizmet yeri, düzenlenen törenle açıldı. Törende muhtarlar, sorun ve şikayetlerini ileterek, çözüm istediler. Ayrıca Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, sürücülere dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulunurken, Milas Belediye Başkanı Fevzi Topuz da kaçak yapılar ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Milas’ta Muhtarlar Derneği Yeni Yerine Taşındı

Açılış törenine Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Milas Belediye Başkanı Fevzi Topuz, CHP Milas İlçe Başkanı Tüze Çetinkaya, Muğla Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Havva Atabey, Milas Muhtarlar Derneği Başkanı İlhan Şimşek, oda başkanları, dernek başkanları, kurum ve daire amirleri ile muhtarlar katıldı.

Açılışta konuşan Milas Muhtarlar Derneği Başkanı İlhan Şimşek, “Milas’ta 132 tane mahalle muhtarlığımız bulunmaktadır. Derneğimizin amacı halkımıza en iyi hizmeti sunmaktır. Eski dernek yerimiz yeterli olmadığı için, yeni bir hizmet yerine ihtiyaç duyduk.” derken, protokol üyeleri de yeni yerin hayırlı olmasını diledi.  

Yapılan konuşmanın ardından Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke ve Milas Belediye Başkanı Fevzi Topuz ile katılımcılar tarafından kurdele kesilerek, dernek binasının yeni yerinin açılışı gerçekleştirildi.  Milas Muhtarlar Derneği artık Milas Ziraat Odası’nın eski hizmet binasının yerinde hizmet verecek.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından yeni dernek binası protokol üyeleri ve katılımcılar tarafından gezildi.

Yeni dernek binası toplantı salonuna Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Milas Belediye Başkanı Fevzi Topuz, Muğla Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Havva Atabey, muhtarlar ile bir araya gelerek, görüş alışverişinde bulunup, sorun ve şikayetlerini ilettiler.  

“2021 YAZINDA CEHENNEMİ YAŞADIK”

Aşırı sıcaklar nedeniyle orman yangınları konusunda dikkatli ve tedbirli olunmasını isteyen Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, “Orman yangınları konusunda çok riskli bir haftadayız. En son çıkan orman yangın sigara izmariti kaynaklı. Yangınları alacağımız tedbirlerle önleyebiliriz. Anız yakımı bu dönemde yasak. Yasaklara uymuyoruz ama mutlaka uyalım. 2021 yazında cehennemi yaşadık. Tekrar bir felaket yaşamamak için önlemlerimizi alalım. Vatandaşları bilgilendirelim” dedi.

“KAZALARIN GERİ DÖNÜŞÜ YOK”

Özellikle motosiklet ve TIR sürücülerinden dikkatli olmasını isteyen Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, “Trafikte özellikle motosiklet ve tır sürücüleri büyük risk teşkil ediyor. En son yaşadığımız motosiklet kazası ciğerimizi yaktı. Motosiklet sürücüsünün durumu ağır. Kazaların geri dönüşü yok. Dikkat olmak zorundayız” dedi.

“HERKES KAÇAK YAPI İLE İLGİLİ İLTİMAS İSTİYOR”

Daha sonra söz alan Milas Belediye Başkanı Fevzi Topuz ise, kaçak yapılaşmanın bildirilmesi konusunda muhtarlardan destek isteyerek, “Kaçak yapılaşmayı mümkün olduğunca sıfıra indirmemiz lazım. Salı toplantısına katılan bazı vatandaşlar kaçak inşaatlar nedeniyle kesilen cezaların af edilmesi ve kaçak yapılara imar izni verilmesi yönünde şikayetlerini iletti. O zaman imar planı yapmaya gerek yok. Bu gidişle herkes kafasına göre isteği gibi inşaat yapsın kararı almamız gerekiyor. Bir milletvekili bile kaçak inşaat cezasını iptal edin diye telefon ediyorsa, yazıklar olsun! Herkes kaçak yapı ile ilgili iltimas istiyor.” diyerek tepki gösterdi.

HGS VE TIR PARKLANMASI İÇİN ÇÖZÜM İSTEDİLER

Mahalle muhtarları, Kırcağız yolu ile Labranda yolunda hızlı giden TIR’larla ilgili şikayette bulunulurken, bu bölgeye HGS yapılmasını talep ettiler. Bu bölgedeki TIR’ların gelişi güzel park edilmesi konusuna da değinilirken, bu yanlış parklanmaların görüş açısını kapatması nedeniyle tali yoldan ana yola çıkmakta zorluk yaşandığı yönünde de şikayetler iletildi.  Ayrıca Avşar Köyü’nün alt kısmında yer alan yol için de TIR’ların hız yapması nedeniyle HGS sistemi yapılması talep edildi.

BAFA İÇİN İTFAİYE ARACI SÖZÜ

Bu şikayetlerin ardından konuşan Belediye Başkanı Fevzi Topuz, Kırcağız yolu üzerinde geçtiğimiz günlerde incelemelerde bulunduğunu söyleyerek, parklanmanın önüne geçmek için çözüm olarak bordür çalışması ve yaya geçidi yapmayı düşündüklerini belirti. Ayrıca Bafa Mahallesi’ne en yakın itfaiye aracının Selimiye’de olduğunu söyleyerek, Büyükşehir Başkanı Ahmet Aras ile görüşüp, en azından Ekim ayına kadar Bafa için itfaiye aracı konuşlandırma sözü verdi.

YANGIN TANKERİ İSTEDİLER

Karahayıt Mahallesi Muhtarı kendi mahallerinde ve diğer kırsal mahallelerde yangın sezonu için yangın tankeri olmadığını söyleyerek, yangın tankeri istedi.  

Kaymakam Böke, “Yangın tankeri olmayan köylerle ilgili bir liste oluşturursanız bu konuyu orman müdürlüğü ile paylaşarak çözüm bulmaya çalışacağım. Her köye olmasa bile destek gereken yerleri destekleyelim” dedi. 

Kemikler Mahallesi Muhtarı ise özel bir arazide insan boyunu geçen otlar olduğu ve çevresinde yaşayan ev sahiplerinin olası bir yangın halinde bu kuru otların tehdit oluşturduğu söylediklerini ileterek, kesilmesi talebinde bulundu. Kaymakam Böke, mülk sahibi ile iletişime geçilip, çözüme kavuşmasının sağlanacağını söyledi.

“SORUNLARI DERNEK BAŞKANIMIZA İLETMENİZ YETERLİ”

Toplantının son kısmına katılan Muğla Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı görevine getirilen Havva Atabey ise kuruldukları yıldan itibaren yaptıkları çalışmalar hakkında kısa bir bilgilendirme yaparak başladığı konuşmasına şöyle devam etti:

“Sizlerden gelen taleplere anında dönüş yapmaya çalışıyoruz. Milas Dernek Başkanımızla irtibat halindeyiz. Sorunları dernek başkanımıza iletmeniz yeterli.” şeklinde konuştu.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

Milas eczane
Site en altı
yukarı çık