Milas’taki yangın söndürme helikopterinin görevi sona erdi

Milas’ta konuşlu orman yangınlarıyla mücadelede bu yıl ilk kez kullanılan “Kartal Helikopter” kodlu Mİ-26 tipi yangın söndürme helikopterinin görevi süresi sona erdi.

Milas’taki yangın söndürme helikopterinin görevi sona erdi

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü emrinde görev yapan ve Milas’ta konuşlu olan, dünyanın en büyük helikopteri unvanına sahip ve bu yıl ülkemizde orman yangınlarıyla mücadelede ilk kez  kullanılan Kartal Helikopter kodlu MI-26 tipi yangın söndürme helikopterinin görevi sona erdi. Milas Denizcik Orman Deposu yanında kendisi için özel hazırlanan pistte 1 Temmuz 2020 tarihi itibariyle göreve başlayan Kartal Helikopterinin bu yılki görev süresi 15 Ekim 2020 tarihi itibariyle sona erdi.

Muğla Orman Bölge Müdürlüğünde çıkan orman yangınlarının yanında, yurdumuzun pek çok yerinde meydana gelen orman yangınlarında da görev yapan Kartal Helikopteri, görev süresinin sona ermesinin ardından geçtiğimiz hafta sonu bölgeden ayrıldı. Rusya’dan kiralanan ve Temmuz ayı başında göreve başlayan Kartal Helikopterinde 11 yabancı personel ve 1 Türk pilot olmak üzere 12 personel görev yaptı. 15 ton su atma kapasitesine sahip Kartal Helikopteri, orman yangınlarındaki performansından tam not aldı.  

Muğla Orman Bölge Müdürü Yasin Yaprak, Milas’ta konuşlu Kartal Helikopter personeline orman yangınlarında göstermiş oldukları başarılı ve fedakar çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Bölge Müdürü Yasin Yaprak; “Dünyanın en büyük helikopter unvanına sahip Mİ-26 tipi yangın söndürme helikopteri bu yıl ülkemizde ilk kez orman yangınlarıyla mücadelede kullanıldı. Genel Müdürlüğümüzce kiralanıp, Bölge Müdürlüğümüz emrinde Milas’ta konuşlandırılan ve ‘Kartal Helikopter” koduyla uçan bu yangın söndürme helikopteri yangınlarda çok başarılı performans gösterdi” dedi.

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık