Milas’tan 81 ilin 81 öğretmenine hediye..

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen ´Hediyem 81 ilin 81 öğretmenine´ adlı proje kapsamında hazırlanan koliler, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde 81 ildeki öğretmenlere ulaşmak üzere gönderildi.

Milas’tan 81 ilin 81 öğretmenine hediye..
  • 13 November 2021, Saturday 10:08

İlçemizde öğretmenlere verilen değer ve önemin sadece Milas ile sınırlı kalmadığını, tüm ülkemizdeki vefakâr öğretmenlerimize de aynı oranda değer verildiğini göstermek, toplumda öğretmenler gününe dikkat çekmek, tüm ülkede bu konuya karşı farkındalık oluşturmak amacıyla başlatılan “Hediyem 81 İlin 81 Öğretmeni’ne” projesinde Milasımıza özgü ürünlerle hazırlanan hediye paketleri Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü salonunda gönderime hazır hale getirildi.

Hediye paketlerinin gönderimi öncesi düzenlenen programda kısa bir konuşma yapan Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke “Paketimizin içerisinde Milas’ımıza özgü değerler olan başta Avrupa Birliği’nin ilk ve tek tescilli zeytinyağı olan Milas zeytinyağımızı, zeytinyağlı sabunumuzu, olmazsa olmazımız zeytinimizi, çam balımızı ülkemizin dört bir köşesindeki öğretmenlerimizle buluşturuyoruz. Projeye destek olan başta Sayın Valimiz Orhan Tavlı olmak üzere emeği geçen İlçe Milli Eğitim Müdürümüze, kıymetli ekip arkadaşlarına ve değerli öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Umarım ilçemizin tanıtımı ve mesleki dayanışma adına çok kıymetli, çok anlamlı bir proje olarak değerlendirilecektir” dedi

İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal ise; “24 Kasım Öğretmenler Günü’nde eğitim meşalemizi canlı tutan, şanlı bayrağımızın dalgalandığı 81 ilimizde görev yapmakta olan öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlamak, ilçemizin yöresel ürünlerinin de yer aldığı hediye kolisi ile Milas’ımızın tanıtımına da katkı sağlayacak olan projemizin bu yıl dördüncüsünü gerçekleştiriyoruz. Proje paydaşı olan Milas İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ali Parlu’ya, personellerine ve projede emeği geçen herkese teşekkür ediyor, ülkemizin her bir yerinde görev yapmakta olan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.

Hazırlanan paketler günün anısına çekilen fotoğrafın ardından öğretmenler tarafından PTT kargonun aracına yüklendi.

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık