Milletvekili Özdağ, iktidara Milas’tan seslendi

İkizköy'de bulunan Akbelen Ormanı'nda, çevrecilerin ve köylülerin Limak Holding ve IC Holding ortak iştiraki YK Enerji'nin maden sahasını genişletmek için gerçekleştirdiği ağaç kesimine karşı mücadelesi dördüncü gününe girdi. Ağaçlar ise tüm itirazlara rağmen kesilmeye devam ediliyor.

Milletvekili Özdağ, iktidara Milas’tan seslendi

Akbelen ormanı savunucuları, muhalefet partilerine direnişe destek vermeleri çağrısında bulunurken, Gelecek Partisi Muğla Milletvekili Selçuk Özdağ, il ve ilçe başkanları ile Akbelen direnişçilerine destek için Akbelen’e gidiyor.

Akbelen’e geçmeden önce Gelecek Partisi ilçe binasında basın açıklaması yapan Selçuk Özdağ, Muğla’nın yaşadığı sorunlar, Türkiye’de son zamanlarda üst üste gelen zamlar, vatandaşın alım gücünün giderek düşmesi başta olmak üzere gündeme dair birçok konuda açıklamada bulundu.

 

Milletvekili Özdağ açıklamalarını şöyle sürdürdü;

“MUĞLA’NIN EN BÜYÜK SORUNLARINDAN BİRİ TRAFİK”

“AKP ve MHP Gurubu tatile çıkmak istedi. Bu çok uzun bir tatil. Yaklaşık 2,5 aylık bir tatil. Tatil hakkımız diyorlar. Daha yeni geldik seçim meydanlarından. Kaç ay çalıştık. Onlar parlamentoyu tatile çıkarmak istediler ama bu doğru değildi. Muğla’nın en büyük sorunlarından biri trafik. Muğla’dan çıktıktan sonra Yatağan kavşağına kadar büyük bir trafik var. Buraya çözüm olarak daha önce de söylemiştim İzmir’den buraya bir hızlı tren lazım. Burası turizm beldesi. Bu yolların da   Yatağan’a gelinceye kadar üç gidiş, üç geliş olması gerekiyor. Bu şekilde trafiği rahatlatarak hızlanması gerekiyor. Biz bu durumu sürekli meclis konuşmalarımızda, soru önergelerimizde dile getiriyoruz. Ülkemiz fakirleştirildi. Zengin ülkenin fakir bekçileriyiz.

“AKBELEN’DE BİR DRAM YAŞANIYOR”

Şimdi Akbelen Ormanları’na gideceğiz. Orada bir dram yaşanıyor.  Akbelen’de protesto yapan o yürekli insanlara teşekkür ediyorum.

Biz bu olup bitenleri seçimden önce söyledik. Büyük bir zam furyası geliyor. Hayat çekilmez olacak dedik ama milletimiz böyle taktir buyurdu. Seçim döneminde ekonomiyi konuşmak istemediler. Milletimiz bilsin ki bu bir fragman. Paramız daha çok değersiz olacak. Pasaport ücretlerinden dolayı pasaportunuz olmayacak. Vizesiz hiçbir Avrupa ülkesine gidemezsiniz. Türkiye’de rüşvet, yolsuzluk diz boyu. Bir araştırma yapılsa birçok üniversitede, bakanlıklarda, belediye başkanı, bürokrat ve rektör mal varlıklarının hesaplarını veremez. Siyasetçiler kendileri zengin olsun diye siyaset yapmamalı. Milletimiz zengin olsun diye siyaset yapmalıyız.”

“DÜNKÜ DOLANDIRICI, BUGÜN KURTARICI OLMUŞ”

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’i de eleştiren Milletvekili Özdağ, “Dünkü dolandırıcı, bugün kurtarıcı olmuş. Demek ki dolandırıcı değilmiş. Şimşek’i değil dünyaca ünlü ekonomistleri getirsek Türkiye’nin bu ekonomik gidişatını düze çıkarmak mümkün değildir. Çünkü üretmeyen bir ülke kesinlikle fakirleşir. Eğer turizminiz, sağlık turizminiz üretmiyor, tarımınız modern tarımla tanışmıyorsa ve sizin madenleriniz, modern ve çağdaş bir şekilde çevreye zarar vermeden çıkartılmıyorsa buraya yatırımcı gelmez. ‘Bizim cumhurbaşkanımız var’ değil, ‘cumhurbaşkanımızın da uyduğu anayasa, hukuk sistemimiz, ayim kararları, evrensel hukuk kuralları, evrensel ahlak kuralları var’ demesi gereken Bakan Nebati ile karşı karşıya idik. Akbelen’de de görüyoruz, ben yaptım oldu mantığı halen devam ediyor.

“KESİM DURMAZSA AKBELEN ORMANI’NIN SONU MUAZZAM UÇURUM VE ÇUKURLARDIR”

Gelecek Partisi Muğla İl Başkanı Murat Sodra ise, “Vekilimiz Akbelen’e giderek oradaki çalışmaları yerinde inceleyecek. Jandarmanın oradaki müdahalesinin ne durumda olduğunu, bizim jandarma ile problemimiz yok. Bizim problemimiz talimatı verenlerle” dedi.

Önceki gün Bodrum Belediye Başkanı’nın Akbelen Ormanı’na gelirken yaşadığı zorluklara da değinen Başkan Sodra, “Suriyelilerin cirit attığı Bodrum’da birden devletimiz çalışmaya başladı. 5 ayrı yerde kontrol noktası var. Bakalım biz de şimdi gideceğiz. Biz kaç defa durdurulmaya çalışılacağız. Ormanlar hepimizin ama bu 3 termik santralin yarattığı doğa tahribatı ilerleyen zamanlarda daha da orta çıkacak. Nasıl bir doğa tahribatı yaşadığımızı Akbelen’den 2 kilometre sonra yolun kenarı yeşil brandalarla çevrili o muazzam uçurum ve çukurları göreceğiz. Burası da bundan birkaç sene sonra, kesim durmazsa, aynı şekilde olacak” dedi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık