Milletvekilleri Mete ve Otgöz: Üreticilerimiz ve İhracatçılarımız için Mobil Gümrük İstasyonu kuruluyor… Milas’a Tüketici Hakem Heyeti Kuruluyor..

AK Parti Muğla Milletvekilleri Kadem Mete ve Yakup Otgöz Ticaret Bakanı Ömer Bolat ile görüştü.

Milletvekilleri Mete ve Otgöz: Üreticilerimiz ve İhracatçılarımız için Mobil Gümrük İstasyonu kuruluyor… Milas’a Tüketici Hakem Heyeti Kuruluyor..
  • 07 December 2023, Thursday 10:42

Milletvekilleri Mete ve Otgöz; Ticaret Bakanı Ömer Bolat’a üreticilerin ve tüketicilerin talepleri ile Muğla Ticaret İl Müdürlüğü’nün ihtiyaçları için dosya sundu.

AK Parti Muğla Milletvekilleri Kadem Mete ve Yakup Otgöz görüşmeye ilişkin yazılı bir açıklama yaptılar. Açıklama şöyle:

Üreticilerimiz ve İhracatçılarımız için Mobil Gümrük İstasyonu kuruluyor…

“Muğla ili, Seydikemer ilçesi,  Karadere, Kumluova, Karaköy, Çukurincir  ile Antalya ili Kaş ilçesi, Kınık, Ova, Yeşilköy ve Çavdır ile yakın bölgelerdeki  üreticilerimiz ve ihracatçılarımız  için Mobil Gümrük İstasyonu kurulacak.

Mobil istasyon ile özellikle domates üreticileri için önemli bir kolaylık sağlanacak.

Hali hazırda, Fethiye’ye giden tırların gümrük işlemleri, artık Fethiye’ye gitmeden ortak bir noktada kurulacak istasyonda yapılacak.

Üreticilerimiz ve ihracatçılarımız artık hem zamandan kazanacak, hem ekonomik olarak rahatlayacak, hem de daha az emek harcayacak.

Mobil Gümrük İstasyonu önümüzde günlerde hizmete girecek.

Milas ilçemize tüketici hakem heyeti kuruluyor…

Nüfus ve işlem yoğunluğu nedeni ile Milas’a tüketici hakem heyeti kurulması ihtiyacı bulunmaktaydı. Talebimizi ilettiğimiz Sayın Bakanımız olumlu buldu ve tüketici hakem heyeti kurulması için talimat verdi.

Denetimlerin hızlanması için Ticaret İl Müdürlüğümüze 1 adet hizmet aracı veriliyor…

Muğla’nın geniş coğrafyasında ulaşım sıkıntısı yaşanmaması ve ekiplerin ilçelere hızlı nakli için bir adet binek araç tahsis edildi.

Sayın Bakanımıza Muğla’mıza destekleri için teşekkür ediyoruz.”

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık