MOPAK’tan kamuoyu açıklaması:

Dalaman’daki MOPAK Kağıt Fabrikası’nda çıkan ve çevre yerleşimlerinin çok büyük sıkıntı yaşadığı yangınla ilgili olarak MOPAK’tan da bir açıklama geldi. Açıklama şöyle:

MOPAK’tan kamuoyu açıklaması:
  • 03 Temmuz 2021, Cumartesi 10:35
 

“Dalaman’da ormanlık alanda 26 Haziran Cumartesi günü çıkan yangın, rüzgarın da etkisiyle fabrikamızın atık sahasına sıçramıştır. Bu sahada yer alan atıkların tehlikesiz atık olduğu ÇED raporumuzda doğrulanmıştır. Yangının daha da büyümesi ve yayılması, fabrikamız çalışanları ve  bölgenin fedakâr itfaiyecilerinin 24 saat çalışması ile önlenmiştir. Yangının söndürme ve soğutma çalışmaları da aynı tempoda sürdürülmektedir. 

Mopak Kağıt Karton Sanayi ve Ticaret A.Ş. yaklaşık yüzyıllık geçmişinde kağıt üretiminde çevreci teknoloji kullanan, çevre bilinci çok yüksek, karbon salınımını en aza indirmiş, karbon ayakizi sertifikası bulunan ve su tüketimini en aza indirmiş bir şirket olarak ekonomimize en yüksek katma değeri sağlayan bir kurumdur.

Ülkemizin en önemli sorunlarından biri olan orman yangının bu kez fabrikamızın atık sahasına sıçraması ve maalesef üretimimizi engellemesi bizi gerçekten çok üzmüştür. Ama en büyük tesellimiz, yangının çalışanlarımız, Muğla ve Dalaman İtfaiye Teşkilatı’nın olağanüstü çabasıyla yayılmasının önlenmesi ve kimsenin bu olaydan zarar görmemesidir.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Saygılarımızla,

Mopak Kağıt Karton Sanayi ve Ticaret A.Ş.”

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık