Muğla Valiliği’nden orman yangını uyarısı!

​​​​​​​Muğla Valiliği tarafından yazılı bir açıklama yapılarak; özellikle önümüzdeki 3 gün boyunca ormanlık alanların yakınlarında yangın riskini arttıracak davranışlardan kaçınılması istendi.

Muğla Valiliği’nden orman yangını uyarısı!
  • 29 June 2023, Thursday 18:34

Yapılan açıklamada Muğla'da 2 Temmuz Pazar akşamına kadar yangın riski bulunduğu ifade edilerek vatandaşların dikkatli ve duyarlı olmaları konusunda uyarılarda bulunuldu.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre Muğla il genelinde 2 Temmuz Pazar günü akşam saatlerine kadar devam eden sıcak ve kuru hava ile birlikte rüzgarın etkisini artıracağı öngörülmektedir. Bu nedenle; Valilikçe yasaklanan ormanlık alanlara kesinlikle girilmemesi, yol kenarlarına yangına neden olabilecek cam ve pet şişe, sigara izmariti gibi çöplerin bırakılmaması, anız, bahçe ve sera temizliği gibi hiç bir suretle orman yangınları açısından risk teşkil edecek ateş yakılmaması, orman ve diğer yangınlar açısından çok dikkatli davranılması, görülen olumsuzlukların bekletilmeden 112 Acil Çağrı Merkezi’ne iletilmesi konularında daha duyarlı olunması, özellikle önümüzdeki 3 gün boyunca ormanlık alanların yakınlarında yangın riskini arttıracak davranışlardan kaçınılması gerekmektedir."

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık