Muğla’da 43 vaka var!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ilk kez vakaların ve vefatların illere göre dağılımını paylaştı. Yayınlanan haritaya göre; Muğla’da 43 vaka tespit edildi, 1 kişi hayatını kaybetti. Ancak yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, Muğla’da Koronavirüs şüphesiyle ölüm sayısı 6’ya ulaştı.

Muğla’da 43 vaka var!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.
Yaptığı açıklamada, koronavirüs salgınında dünyada gelinen noktanın artık olayın başlangıç günlerini unutturduğuna dikkat çeken Bakan Koca, hiç kimsenin dünyanın neresinde olursa olsun bu hastalık yokmuş gibi yaşayamayacağını belirtti.
Son 24 saatte yapılan test sayısının 14 bin 396 olduğunu söyleyen Koca, “Bugünkü vaka sayısı 2148. Hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı 63. İyileşen hasta sayımız ise 333” ifadelerini kullandı.
“Hedefimiz hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısını azaltmak” diyen Koca, “Sayılarımız artıyor ama vakalarımız içerisinde ölüm oranımız şu an yüzde 1.58. Bu anlamda birçok ülkeden aşağıda olduğumuzu ve bunu oranı daha aşağıya düşürme gayreti içerisinde olduğumuzu bilmenizi isterim” şeklinde konuştu.
Virüsün görüldüğü illerin dağılımına ilişkin tabloyu değerlendiren Koca, şunları kaydetti:
“Bütün illerimizde artık bu virüsün olduğunu biliyoruz. O nedenle açıklamakta bir sakınca olmadığını düşünüyoruz. Burada görülen ön planda daha çok vakanın İstanbul olduğunu görüyoruz. İstanbul’daki vaka sayısı 8 bin 852, yüzde 60’lara yakın. Onu İzmir izliyor, 853 vaka, onu 712 vakayla Ankara, 584 vakayla Konya, 410 vakayla Kocaeli izliyor. En çok vaka görülen iller, İstanbul, İzmir, Ankara, Konya, Kocaeli, Isparta, Sakarya, Adana, Bursa ve Samsun.”
Tabloda Muğla’da tespit edilen vaka sayısı 43 olarak belirtildi. Komşumuz Aydın’da ise vaka sayısı yalnızca 12 olarak bildirildi.
Diğer bir tabloya göre; Muğla’da 1 kişi koronavirüse bağlı nedenle hayatını kaybetti. Ancak yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre; Muğla’da ölüm sayısı 6’ya ulaştı. Koronavirüse bağlı ilk ölüm Bodrum’da 91 yaşındaki bir hastanın hayatını kaybetmesiyle yaşandı.
Edinilen bilgiye göre; diğer ölümler Milas, Bodrum ve Ula’da görüldü. Bakan Koca’nın önümüzdeki günlerde yapacağı açıklamalarla bu karışıklığın çözülmesi bekleniyor.

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık