MUĞLA’DA OKTAY EKİNCİ’Yİ ANMA ETKİNLİĞİ

TMMOB Mimarlar OdasıMuğla Şubesi, Muğla’nın korunan bir kent olması için büyük emekler vermiş olan Yüksek Mimar,  Gazeteci ve yazar Oktay Ekinci’nin ölüm yıldönümünde, Oktay Ekinci’yi anma etkinliği gerçekleştiriyor.

MUĞLA’DA OKTAY EKİNCİ’Yİ ANMA ETKİNLİĞİ
  • 15 November 2023, Wednesday 12:35

 

18 Kasım Cumartesi günü saat 13:00’de Konakaltı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek etkinlikte, Oktay Ekinci’nin Çevre ve Kent Mücadeleleri konuşulacak.

Saat 13:00’de başlayacak etkinliğin 1. Oturumunda Dr.Öğretim Üyesi İlke TEKİN, “Modern Ulus İnşasında Muğla’da Kentsel Yaşam”, Mimar-TV Yapımcısı Osman GÜDÜ ise “Türkiye’de son 25 yıllık süreçte yaratılan imar rahtları, çevre vekent suçları, Talanlar” konusunda iki sunum yapacaklar.

Verilecek aradan sonra başlayacak 2. Oturumun ilk konuşmacısı, “Yaşam Alanlarında Dönüşümde Yarına Bakış” konusunda Prof. Dr. Beyza Üstün’un sunumu var. Bu bölümün ikinci konuşmacısı Prof. Dr. M. Doğan KANTARCI. Kantarcı, “Güneybatı Anadolu’nun doğal yapısı ve iklim değişimi sürecindeki değişimler ile, bazı sorunlar üzerine değerlendirmeler” konusunda sunum yapacak.

Mimarlar Odası Muğla Şubesi’nin düzenlediği Oktay Ekinci’yi anma etkinliğinin moderatörlüğünü ise Ö. Fikret OĞUZ yapacak.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık