MUĞLALI KÖY BAKKALININ ELEKTRİK ZAMLARINA İSYAN MEKTUBU MECLİSE TAŞINDI

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin “Elektrik zamları geri alınsın, küçük esnaf geçinemiyor maalesef buzdolaplarının fişini çekmiş durumdalar” diyerek küçük esnafın elektrik zamları hakkındaki isyanını Meclis’e taşıdı.

MUĞLALI KÖY BAKKALININ ELEKTRİK ZAMLARINA İSYAN MEKTUBU MECLİSE TAŞINDI
  • 05 Şubat 2022, Cumartesi 12:34
 

Muğla’dan bir köy bakkalından gelen mektubu Meclis Genel Kurulu’nda okuyan Girgin şunları söyledi: Muğla’dan bir köy bakkalı diyor ki; Elektriğe gelen zamlardan sonra küçük esnaf maalesef önce buzdolaplarının fişini çekti şimdi de iş yerini kapatmayı düşünüyor.

MARKETTEKİ DOLAPLARI ÇALIŞTIRAMIYORUZ

Esnaf ‘Mahallemdeki marketlerden dolapların %60’ı çalışmıyor 6 bin lira fatura geliyor. Yazın tüm dolaplar çalışınca ve sıcakta eklenince 20 bin lira geleceği kesin bizlerin bunu kaldıracak gücü yok’ diyor.

KÖYDEKİ ÇOCUKLAR DONDURMA DAHİ YİYEMEYECEK

Yazın köyümdeki çocuklar dondurma dahi yiyemeyecek, çünkü küçük bir bakkal olarak dolabı çalıştırma şansım bile yok. Bakkalımda sağlıklı hizmet dahi verebilmem için buzdolaplarının çalışması gerekiyor.

ELEKTRİK ZAMLARI GERİ ALINSIN!

Yapılan zamlardan sonra yazın çocuklara soğuk meşrubat bile veremeyeceğim. Bir ay gelin bizimle dükkanda durun ondan sonra tekrar konuşalım. Artık bittik, tükendik. Elektrik zamları geri alınsın. Geçinemiyoruz.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık