Muhtarlar Derneği’nin yeni başkanı İlhan Şimşek oldu

Milas Muhtarlar Derneği'nde başkanlık koltuğunun yeni sahibi belli oldu. Tek liste ile gidilen seçimli olağan genel kurulda İlhan Şimşek yeni başkan oldu.

Muhtarlar Derneği’nin yeni başkanı İlhan Şimşek oldu

Muhtarlar Derneği seçimli olağan genel kurulunu bugün Milas Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda gerçekleştirdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından divan seçimiyle başlayan genel kurul, gündem maddelerinin okunmasıyla devam etti.

Seçimli olağan genel kurul toplantısına Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Milas Belediye Başkanı Fevzi Topuz ile muhtarlar katıldı.

TOPUZ’DAN MUHTARLARA YENİ DERNEK BİNASI MÜJDESİ

 İlk konuşmayı Milas Belediye Başkanı Fevzi Topuz yaptı. Seçimlerin ardından tüm mahallelerin sorunları için çözüm başlattıklarını, ayrıca çözüm noktasında Muğla Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere diğer kurumlar ile iletişim halinde olduklarını belirten Fevzi Topuz, salondan ayrılmadan önce muhtarlara yeni bir dernek binası yapma müjdesi verdi. Yeni başkanlık görevine seçilecek olan muhtara başarılar dileyerek, hayırlı olmasını istedi.

KAYMAKAM BÖKE’DEN ORMAN YANGINI UYARISI

Daha sonra söz alan Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, sıcaklıkların artması ile orman yangınlarına karşı tedbirli davranılması gerektiğinin altını çizerken, “Muhtarlarımız, zor bir görevi, sorumlulukları olan bir görev yapmaktadır. Çünkü devlet ile millet arasında köprü görevi görüyor” Dedi.

Ayrıca düğünlerde silah atma olayına da değinen Kaymakam Böke, “Bazı vatandaşlar düğünden gerek kuru sıkı tabanca ile gerekse de gerçek tabanca ile havaya bilinçli-bilinçsiz ateş etmektedir. Havaya ateş edilen bu silahlardan çıkan mermiler kimi zaman düğünde bulunan kişileri yaralamakta olduğu gibi kimi zamanda bir kişinin hayatına mal oluyor. Bu konuda da siz muhtarlarımızdan duyarlı olmanızı bekliyoruz.” diyerek, “Bugün vereceğiniz karar hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

Derneğin faaliyet raporu ile denetim kurulu raporunun okumasının ardından dernek aidat ücretleri yeniden belirlendi.

Konuşmaların ardından yeni dernek yönetiminin belirlenmesi için oylama işlemine geçildi.  Eski Başkan Gürceğiz Mahalle Muhtarı Ersoy Yılmaz’ın aday olmadığı, Danişment Mahalle Muhtarı İlhan Şimşek’in başkan adaylığında tek liste ile gidilen seçimli olağan genel kurulda açık oylama yapıldı. Seçim sonucunda başkanlık görevini İlhan Şimşek üstlenirken, yönetimde de Kenan Diken, Kerim Tekin, Sedat Karacan, Ulaş Eylem Aktaş Burhan Kara, Senol Güzel, Mehmet Akar ve Ali Dere yer aldı.

Başkanlık görevini Ersoy Yılmaz’dan devralan Milas Muhtarlar Derneği Başkanı İlhan Şimşek, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Şahsına ve ekibine duyulan güvenden dolayı tüm üyelere teşekkür eden Başkan Şimşek, “Amacımız iyi günde kötü günde birlikte olmak. Derneğimize saygınlık kazandırmak. Derneğimiz, yerel yönetimlerin bir parçası olan muhtarlarımızla mahallelerinin sorun ve sıkıntılarının dile getirilmesi, çözüm bulunması amacıyla faaliyet gösteriyor. 31 Mart seçimlerinin ardından mahallelerine özveriyle hizmet etmeye başlayan muhtarlarımızla birlikte yeni yönetimi belirlemek için seçimli olağan genel kurul yaptık. Üye arkadaşlarımızın teveccühü ve güveniyle tek liste halinde seçimlerimizi gerçekleştirdik. Şahsım ve ekibim, duyulan bu güvene layık olmak için elimizden geleni yapacağız. İhtiyaç duyulan her platformda muhtarlarımızın sesi ve soluğu olacağız. Bayrağı teslim aldık. Muhtar camiamıza hayırlı olsun. Başkanlık görevini başarıyla sürdüren Sayın Ersoy Yılmaz’a ve yönetiminde yer alan arkadaşlarımıza hizmetleri için teşekkür ediyoruz” dedi.

Üye muhtarlar da; yeni başkan Şimşek ve ekibini tebrik etti.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

Milas eczane
Site en altı
yukarı çık