MÜTHİŞ BİR YATIRIM..

​​​​​​​Ören Yat İmalat ve Çekek Yeri, bitti bitecek!..

MÜTHİŞ BİR YATIRIM..
  • 15 Nisan 2021, Perşembe 14:34

Milas Kaymakamı Mustafa Ünver BÖKE; Ören Yat İmalat ve Çekek Yerlerini ziyaret etti.

Eski Ören Belediye Başkanı Kazım Turan’ın, şimdiki çekek yerinde yat imalat ve çekek yeri yapılması için uzun uğraşlar verdiğini biliyoruz. Bu muhteşem tesisin, kısa bir süre önce inşaatına başlanmıştı. Kaymakam Böke’nin tesisi ziyareti sırasında, yat imalat ve çekek yerinin devasa yapılarının neredeyse tamamlanmak üzere olduğu görüldü. Kaymakam Böke’ye İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanı Orhan DİNÇ ve Yönetim Kurulu Üyesi Mahir TOP eşlik ettiler ve tesis hakkında bilgi verdiler.

Ören Yat İmalat ve Çekek Yerlerini  gezen Kaymakam Böke’ye bilgi veren Başkan Dinç; “31 firma 2004 yılında bir araya gelerek Ören Yat İmalat ve Çekek  kooperatifimizi kurduk. Bu imzalanan anlaşma ile tüm Akdeniz ve Ege’de dolaşan mega yatlar dahil olmak üzere yüzlerce tekneye hizmet verecek olan kooperatif ve civardaki yat çekek yerleri deniz turizminde önemli yer tutmakta ve merkezi noktasında olup, aynı zamanda istihdam ve döviz girdisi ile ülkemize büyük katkılar sağlayacak kapasiteye sahiptir.  Mega yat olarak yaklaşık olarak 1200 teknenin kışlama yapacağı ve bir çok insana da o bölgede iş imkanı sağlayacak Ören Yat İmalat ve Çekek Yeri, ülkemiz ve bölgemiz için çok önemli bir konuma sahip” dedi.

 “Yapılan ve emek sarf edilen bu büyük ve güzel çalışma için başta emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diyen Kaymakam Böke, ”Bölgeye ivme kazandıracak olan bu yatırım, aynı zamanda birçok kişiye de iş kapısı olacaktır. Hayırlı olsun” dedi.

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık