Ne ANA Ne ARA Yolda Kural Tanıyorlar

Her geçen gün trafik yoğunluğu artan Milas’ta kural tanımayan sürücülerin de sayısı ne yazık ki giderek artıyor. Özellikle ağır tonajlı araçların yollardaki kural tanımaz hareketleri vatandaşları zor duruma düşürüyor. Kural tanımayan sürücülerden biri ana yoldaki trafik yoğunluğundan kurtulmak için sokak arasına girdi. Tırın çarptığı bisikletli vatandaş ölümden döndü.

Ne ANA Ne ARA Yolda Kural Tanıyorlar

Milas – Bodrum karayolunda, yani çevre yolunda trafik akışı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Yolu 12 ay boyunca kullanan araçların başında bölgemizde maden taşımacılığı yapan tonajlı araçlar geliyor. Vatandaşlar tarafından özellikle kural tanımayan tır sürücüleri sık sık şikayet konusu oluyor.

CUMHURİYET MAHALLESİ’NE GİRİYORLAR

Kural tanımayan sürücülerle ilgili olarak gündeme gelen son şikayet konusu ise trafik yoğunluğundan kurtulmak için mahalle ve sokak aralarının kullanılması oldu.

Geçtiğimiz günlerde çevre yolundan Selimiye istikametine doğru seyreden bir tır, yoldaki yoğunluktan kurtulmak için Cumhuriyet Mahallesi’nde dar sokaklara girince kaza meydana geldi.

Ara yollardan hızla ilerleyen tır yolda bisikletiyle seyreden bir vatandaşa çarptı. Meydana gelen kazayı vatandaş şans eseri küçük sıyrıklarla atlattı. Kaza anı ve tırın geçtiği güzergahlardaki hızı ise çevredeki güvenlik kameralarına yansıdı.

ÇOK SIK KULLANMAYA BAŞLADILAR

Mahalle sakinleri çevre yolundaki ışıklarda beklemek istemeyen tır sürücülerinin mahalle içerisine girerek tehlike yarattığına dikkat çekip, “son zamanlarda büyük tırları çok fazlaca sokak aralarında görmeye başladık. Bu sokaklardan geçen araçların hızları belli. Ama tırlar çok hızlı geçiyor. Kaza olmasından korkuyorduk ve korktuğumuz oldu. Bisikleti ile yolunda ilerleyen bir kişiye arkadan çarpmışlar. Allah’tan bir facia ile sonuçlanmadı. Ama bu olmayacak anlamına da gelmiyor. Yetkililerimizin mahalle aralarını kullanan sürücülerle ilgili gerekli çalışmayı başlatmasını bekliyoruz” dediler.

ANA YOLDA DA KURAL TANIMIYORLAR

Cumhuriyet Mahallesi’nde Sokak aralarını kullanmaya başlayan tır sürücülerinin ana yolda da kuralları hiçe saydıkları paylaştıkları videolarla ortaya çıktı.

Görüntülerden birinde yüklü olduğu iddia edilen iki tırdan birinin 131 kilometre hızla giderken, arkasından gelen diğer tırın onu hızla geçtiği görülüyor.

CAN VE MAL GÜVENLİĞİ YOK

Hız ve trafik kurallarına uymayan tır sürücüleri yüzünden zor anlar yaşadıklarını belirten vatandaşlar, “Milas’tan Bodrum’a çalışmak için her gün binlerce insan yollara düşüyor. Bir sürü servis aracı ve özel taşıt ne yazık ki bu sürücüler yüzünden zor anlar yaşıyor. Hemen hemen her gün küçük kazalar meydana geliyor. Ama birilerinin büyük bir kaza yaşanmaması için önlem alması gerekiyor” dediler.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık