“Onur ve gurur günüdür”

​​​​​​​19 Eylül Gaziler Günü kapsamında ilçemizde etkinlik düzenlendi. Etkinlikte konuşma yapan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Milas Şube Başkanı Mehmet Sarban, “Gazi bir milletin çocukları olarak Gazi rütbesi almış biz gaziler, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, vatanı ve ay yıldızlı al bayrağı için Atatürk ilkeleri doğrultusunda havada karada denizde her zaman her yerde şehit ve gazi olmaya hazır olduğumuz gibi, hazır olan evlatlar yetiştirmeye devam edeceğiz” dedi.

“Onur ve gurur günüdür”
  • 19 September 2022, Monday 16:41

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla ilçemizde tören düzenlendi. Atatürk Anıtı önünde gerçekleşen tören Milas Kaymakamlığı, Milas Garnizon Komutanlığı, Milas Belediye Başkanlığı ve de Türkiye Muharip Gaziler Derneği Milas Şubesi çelenginin anıta konulmasıyla başladı.

Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Milas Garnizon Komutanı Albay Muammer Mersincik, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas Cumhuriyet Başsavcısı Salih Kılıç, kurum, kuruluş yöneticileri, siyasi partilerin, oda ve derneklerin temsilcileri, gaziler, gazi yakınları, mahalle muhtarları ve vatandaşların katılımıyla düzenlenen tören saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşımızın seslendirilmesiyle devam etti.

Günün önem ve anlamını belirten konuşma ise Türkiye Muharip Gaziler Derneği Milas Şube Başkanı Mehmet Sarban tarafından yapıldı.

Sarban konuşmasında şunları ifade etti:

“Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsızlığı, vatanın bütünlüğü, milletimizin birliği için vatan ve millet yolunda canlarını kanlarını vermiş başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi anmak, sağ olan gazilerimize saygı ve şükranlarımızı belirtmek amacıyla düzenlenen Gaziler Günü’nü anmak için toplanmış bulunuyoruz.

TOPRAĞI VATAN İNSANI ULUS YAPAN DEĞERLERDİR

Şanlı tarihimizin zaferleri bu zaferlerin kahramanları hiç bir zaman unutulmamalıdır. Canlarını vatan ve millete adayan şehit ve gaziler her zaman hatırlanmalı ve onlara gereken değer verilmelidir. Devletimizin toprak bütünlüğüne ve milletimizin manevi şahsiyetine yönelik her türlü tehdide canları pahasına kendini siper eden şehit ve gaziler toprağı vatan, insanı ulus yapan değerlerdir.

ONUR VE GURUR GÜNÜDÜR

19 Eylül Gaziler Günü Kurtuluş Savaşı'nda cepheden cepheye koşan, bu güzel yurdu düşmandan temizleyip bizlere armağan eden Kurtuluş Savaşı Gazileri’nin dünya barışı ve insanlık uğruna Kore'de savaşan, Türk'ün gücünü dünyada bir kez daha ilan eden Kore Gazilerimizin, Kıbrıs'ta soydaşlarımızı katliamdan kurtaran, Adadan Enosisin askerlerini Akdeniz’in karanlık sularına gömüp son Türk Devleti Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni kuran Kıbrıs Gazilerimizin, 15 Temmuz'da cumhuriyet ve millet düşmanlarının giriştiği darbe kalkışmasına başta ordumuzun vatansever askerleri, emniyet teşkilatımızın ve asil milletimizin içinden çıkan 15 Temmuz Gazileri’nin, Türkiye Cumhuriyeti'nin rejimi, üniter yapısı ve toprak bütünlüğü uğruna mücadele eden asker, polis ve güvenlik güçlerinin onur ve gurur günüdür. Kahraman gaziler Gaziler Gününüz kutlu olsun.

HİÇBİR ZAMAN MÜSAADE ETMEYECEKTİR

Türkiye Cumhuriyeti kuruluşundan bugüne kadar sürekli iç ve dış tehditlere maruz kalmıştır. Bu tehditlerin bugünde artarak devam ettiğini müşahade ediyoruz. Topraklarımızın bir daha istila edilmesine, birlik ve bütünlüğümüzün, üniter yapımızın bozulmasına ne biz ne de bizden sonraki nesiller hiçbir zaman müsaade etmeyecektir.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Kan dökülerek vatan olan bu topraklar bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk milleti tarafından en kutsal emanet olarak sonsuza kadar korunacaktır. Gazi bir milletin çocukları olarak Gazi rütbesi almış biz gaziler vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, vatanı ve ay yıldızlı al bayrağı için Atatürk ilkeleri doğrultusunda havada, karada, denizde her zaman her yerde şehit ve gazi olmaya hazır olduğumuz gibi, hazır olan evlatlar yetiştirmeye devam edeceğiz. Ne mutlu Türküm diyene.”

Tören, yapılan konuşmanın ardından toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık