Image Slider
Fevzi Topuz
Mehmet Cayirli

Ören Yat Yapım-Bakım ve Çekek Yeri Bakan Uraloğlu’nun Katılımıyla Açılıyor..

Yapımı biten ve Ekim ayından bu yana çekek yerlerine tekne çekmeye başlanan ve Avrupa’nın en büyüğü olduğu bildirilen Ören Yat Yapım, Bakım ve Çekek Yeri, 9 Aralık Cumartesi günü, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu’nun katılımıyla, saat 11:00’de açılacak.

Ören Yat Yapım-Bakım ve Çekek Yeri Bakan Uraloğlu’nun Katılımıyla Açılıyor..
  • 08 December 2023, Friday 12:59

2004 yılında kurulan kooperatif eliyle yapımına başlanan, ancak 2017’ye kadar bir şey yapılmayan Ören Yat Yapım, Bakım ve Çekek Yeri, bu tarihte kooperatifin yeniden yapılandırılması sonrası, hızla yapılmaya başlandı. 2023 Ekim ayından itibaren tekne çekmeye de başlanan Ören Yat Yapım, Bakım ve Çekek Yeri, Avrupa’nın en büyük çekek yeri konumunda.

Bünyesinde 32 adet mega yatların yapılacağı hangar bulunan çekek yerinde, ayrıca çeşitli büyüklüklere göre 1000-1200 adet teknenin çekileceği ve kışlama yapabileceği, boya ve bakımlarının gerçekleştirileceği çekek yerine sahip.

Şu anda tekneleri denizden havuza çekecek, biri 250 tonluk, diğeri 850 tonluk iki adet travel lift bulunan Çekek yerine, önümüzdeki yıl 2200 tonluk Avrupa’nın en büyük travel lifti’nin de geleceği öğrenildi.

Avrupa’nın en büyüğü olan çekek yerindeki hangarlarda hem mega yatlar yapılacak, hem de dünyanın en büyük yat teknelerinin kışlama, bakım vb. Gibi hizmetleri verilecek Ören Yat Yapım, Bakım ve Çekek Yeri’nde, 2000 kişi istihdam edilecek.

Ören Çekek Yeri’nde Milas Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne ait birer hangar da bulunuyor.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık
siteacilis