Milas Belediye Başkan Aday Adayı Evran, Güllük’te Parti Üyeleriyle Buluştu

​​​​​​​Cumhuriyet Halk Partisinde aday adaylık başvurularının sona ermesinden sonra Belediye Başkan aday adayları kendilerini tanıtmak, yapacaklarını anlatmak için partili üyelerle buluşuyorlar. Belediye Başkan Aday Adaylarından Mali Müşavir Servet Evran, kendisini ve ekibini tanıtmak, yapacaklarını anlatmak, yapılacak eğilim (temayül) yoklamasında üyelerin desteğini istemek için, Güllük Belediye düğün salonunda, Güllük’teki CHP üyeleriyle buluştu. Şiddetli yağmura rağmen Güllük’te yaşayan partililerin, buluşma toplantısına ilgi gösterdiği gözlendi.

Milas Belediye Başkan Aday Adayı Evran, Güllük’te Parti Üyeleriyle Buluştu
  • 08 December 2023, Friday 13:39

Buluşma toplantısına Güllüklü parti üyelerinin yanısıra, Güllük Mahalle Muhtarı Ali Polat, Belediye Meclisi aday adaylarıyla şu anda belediye meclisi üyesi olan Cenk Şimşek, Harun Reşit Çavuşoğlu ve Ali Rıza Öner katıldı.

Cumhuriyetin ışığı ve yolunda yürüyenler

Toplantının açılış konuşması Güllük Muhtarı Ali Polat tarafından yapıldı. Polat, toplantıya katılan üyelere ve aday adaylarına teşekkür ettikten sonra, yeni dönemde Güllük’ün sorunlarının çözülmesini beklediklerini belirterek, kendisini tanıtması ve projelerini anlatması için sözü CHP Milas Belediye Başkan Aday Adayı Servet Evran’a bıraktı.

Evran, “Hepinizi şahsım ve yola çıkmış olduğum arkadaşlarım adına sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Sizler umudu ve değişimi örgütleyen Cumhuriyet Halk partisinin neferlerisiniz. Sizler her zaman Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü yüreğinde taşıyan, Cumhuriyet ışığı ve yolundan hiçbir zaman vazgeçmeyen değerli partililerimiz ve Güllüklüler; hepiniz bugünkü toplantımıza hoşgeldiniz. Katıldığınız için tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Sizlerin burada olması, bizlere güç verdi. Sizlerin enerjisine ihtiyacımız var. Sizlerden alacağımız enerjiyle yolumuza daha güçlü olarak devam edeceğiz,” diyerek sözlerine başladı.

Biz halkımızı mutlu etmek için yola çıktık

Evran daha sonra özgeçmişi ve mesleki yaşamı hakkında bilgiler verdi, “Ben emekçi ve esnaf bir babanın, Sanayi Sitesi esnaflarından traktör ve su motorları tamircisi Ali Evran’ın oğluyum,” diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Biz eğer bu göreve soyunduysak, biz halkımızı mutlu edebileceksek, bu görevi yapabileceksek yapalım diye yola çıktık yoksa hiç bu göreve soyunmazdık. Hangi iş olursa olsun, hangi göreve soyunduysak, ben ve arkadaşlarım, hepimiz, yapmış olduğumuz görevlere, başaracağız diye başladık ve başardık. Birazdan sizlere tanıtacağım arkadaşlarımın hepsi kendi mesleklerinde başarılı olmuş, kaliteye önem veren kişilerdir. Kendi meslek çevrelerinde ön almış insanlardır. 

Ben neden aday adayı oldum?

Ben en başında şunu söyleyeyim size: İşçisinden köylüsüne, esnafına, tarım emekçilerine, öğretmenine, emeklisine, kadınına, erkeğine, her kim olursa olsun bu Milas’ta yaşarken; tüm sorunları çözülmüş bir kentte, ilçede yaşasınlar, yüzleri gülsün, mutlu olsunlar diye aday adayı oldum ve Milas’ı yönetmeye talip olduk. Bizler bir çoban ateşi yaktık. Bu çoban ateşine odun atacak, ateşini harlatacak olan sizler, siz partililerimizsiniz. Sizler bu çoban ateşine odun atacaksınız ki bu ateş daha da büyüsün. Siz bu ateşi büyüttüğünüzde, bize de güven duyduğunuzda, CHP’nin Milas Belediye başkan adayı yaptığınızda; ondan sonra halkımız da bu yaktığımız ateşe odun atacak, bu ateş daha da büyüyecektir.   

Yerel yönetimlerdeki başarımız, bizi iktidara taşıyacaktır

Çok net ve açık söylüyorum. AKP iktidarıyla mücadeleyi önce yerelde başlatacağız. AKP iktidarıyla yarışabilmemiz için önce yerelde yaptığımız işlerde başarılı olmamız lazım. Bizim iddiamız bu. Biz burada başarılı olursak, bu tüm Türkiye’ye yayılacak. Yereldeki başarılar, ülkeye yayılacak ve biz ancak o zaman genel iktidarı yakalayacağız, özlediğimiz iktidar olma hedefine ulaşacağız. Ekonomik sorunlarımız var ve bunlar hep yanlış ekonomi politikaların sonucu. Bunların düzelmesi için yerelden yukarıya doğru güçleneceğiz ki ancak onlarla mücadele edebilelim. Demokrasi sorunumuz var. İnsanlar küçücük bir eleştiri yapmaktan dahi çekiniyor, korkuyor. Korkmayacağız. Biz korkmuyoruz. Korkmadan da mücadele edeceğiz. 

Güllük’ün en temel sorunu; su

Güllükle ilgili olarak burada söyleyebileceğim şey, yıllardan beri çektiğiniz çile, sorun; su konusu. Su hakkı, kamusal bir hizmettir ve en temel insan hakkıdır. Bu sorun sizin karşınıza ticari bir meta olarak çıktığı zaman, sizlere karşı haksızlık oluyor. Türkiye’nin en pahalı suyunu kullanıyorsunuz burada. Milas merkezde kullanılan su ücretleri ile sizin kullandığınız suyun ücret farkı olmaması lazım. Bu haksızlık ve adaletsizlik. Bu sorunun çözümü için hukuki anlamda mücadele vereceğiz. Bununla ilgili hukukçularımız var. Bu mücadelede sizleri yanımda görmek istiyorum. Birlikte olursak daha güçlü oluruz. Ben her ne sorun olursa olsun, Milas’ın ne sorunu olursa olsun, bunların içinde Güllük’te var; su sorunu, yol sorunu ve ne sorun varsa bunların hepsini birlikte çözeceğiz. Bundan kimse şüphe duymasın. Bu sorunları çözmek için her ne yol varsa o yola gidilecek, verilmesi gereken ne mücadele varsa verilecektir. Biz bu mücadeleyi vermek için varız. Buna inanın. Bu mücadeleyi sizlerle birlikte vereceğiz ve birlikte başaracağız.  

Birlikten güç doğar

Birleşerek, kazanacağız. Ben çizmeleri giydim, benim arkadaşlarım da giydi. Biz halk için çalışacağız. Makamlarda oturmayacağız. Biz sizin içinizde olacağız. Sizlerle birlikte yürüteceğiz bu çalışmaları. Sizler, Güllük’te yaşıyor ve Güllük’ün sorunlarını en iyi bilen sizlersiniz. Sorunları birlikte tespit edecek, çözümünü de birlikte üreteceğiz. Çalışmalarımızda, halk katılımı esas olacak ve bu bizim belediyecilik anlayışımız olarak pratiğe yansıyacaktır. Biz gücümüzü hep halktan alacağız. Güllük’te sizler kendi aranızdan seçtiği bir komite olacak ve bu komite, Güllük’ün sorunlarını belediyeye aktaracak. Bizler de bu sorunları çözmek için çalışma başlatacağız. Bizlere ulaşmak kolay olacak ve sorunların çözümü içinde gerekli çabalar gösterilecek.

Belediye başkanı seçilirsem, 5 yıl sonra nasıl bir Milas bırakmak isterim?

2024 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde belediye başkanı seçildiğim takdirde, 5 yıl sonra nasıl bir belediye başkanı olarak bırakmak isterim? Beş yıl sonra iyi hizmet etmiş, yaşam konforu olan bir kent, kentte yaşayan mutlu, yüzü gülen insanlar, tarihine-kültürüne-ekonomik değerlerine sahip çıkılmış bir Milas bırakmak isterim. Bu benim ve ekibimin hedefidir. Bunun için ortak aklı ve kolektif katkıyı hayata geçirmek için çaba göstereceğiz, çalışacağız. Arkamdan, Servet Evran burada gerçekten belediye başkanlığı yaptı dedirtmek ve iyi sözlerle anılmak istiyorum. Bunu başaramayacağıma inansam, hiç yola çıkmazdım. Sizler çok değerlisiniz. Sizlerin alacağı karar çok önemli ve değerli.

Parti üyelerimizin önüne sandık konulmalı

Belediye başkan ve Meclis üyesi aday adaylarımızın hepsi birbirinden değerli. Siz hangi aday adayının daha iyi yapabileceğini, sandık içine atacağınız tercihlerinizle belirleyeceksiniz. Biz bugün buraya geldik. Amacımız sizlerle tanışmak ve aynı zamanda tercihinizi bizden yana kullanmanızı istemek. Kendi adıma ve arkadaşlarım adına sizlerden oy istiyorum. Şunu da lütfen gözardı etmeyin. Çok önemli bir seçim yaşayacağız. Milas’ın kaderini 5 yıl ve daha sonraki yıllara aktaracak bir süreci belirleyeceğiz. O nedenle çok iyi düşünerek, karar vermenizi istiyorum. Vereceğiniz karar, elbette sizler için doğru karar olacaktır. Doğru olanı, faydalı olanı seçeceğinize inanıyorum.

Milas’ın doğal değerlerini savunacağız

Hiçbir Zaman biz Milas’ın doğal güzelliklerini, Milas’ın değerlerini para ve rant uğruna peşkeş çekmeyeceğiz, buna izin vermeyeceğiz. Bunun bilinmesini ve zihinlerinize yerleşmesini isterim. Bugüne kadar Milas’ta çok şeyi yaşadık Mesela Akbelen’i yaşadık. Kömür uğruna ormanlarımız kesildi, Milas ve Bodrum’u besleyen su kaynakları zarar gördü, daha da görecek. Bu mücadeleyi verecek insanlarız biz. Biz buradaki tüm arkadaşlarımızla hem doğa mücadelesi hem Milas mücadelesi hem de Milasımız’ın bütün beldeleri, mahalleleriyle birlikte sorunları çözülmüş, geleceğe marka şehir bırakabileceğimiz bir Milas yaratmak tek arzumuz ve isteğimizdir.

Enerji, tecrübe ve güç bizde

Bu istek ve arzuyu hayata geçirebilecek enerji, tecrübe ve güç bizde var! Biz buna inanıyoruz, sizler de buna inanın ve bizlere desteğinizi istiyoruz. Eğer bizlere destek verir ve biz bu göreve gelirsek hiçbir zaman sizleri utandırmayacağız, mahcup etmeyeceğiz ve tercihinizden dolayı pişman olmayacaksınız. Destek sizden, sizleri mutlu etmek ve yüzünüzü güldürmek te bizden. Bizler, sizler için varız ve sorumluklarımızı da sizler için, halk yararına yerine getirmek için var gücümüzle çalışacağız. Toplantımıza katıldığınız için hepinize teşekkür ediyoruz.”

Belediye meclisi üyeliği aday adayları tanıtımı

Evran konuşmasını tamamladıktan sonra ekibinde yer alan belediye meclis üyesi aday adaylarını tanıttı. O isimler şöyle: Barbaros Gezgin(Av.), Sertel Özen(Mali Müşavir), Ali Rıza Öner(Av.), Cenk Şimşek (Sanayi Esnafı), Gökhan Güzel(Bilgisayar Uzmanı), Harun Reşit Çavuşoğlu (İş İnsanı), Mehmet Damgalı(Mali Müşavir), Metin Şahin(Harita Mühendisi), Mustafa Ali Demirci(Tüm Emeklilerin Sendikası Milas Temsilcisi), Nevzat Çağlar Tüfekçi (Uzm. Sosyolog), Ramazan Akkaya (Av.), Abdülsamet Sekmen(Sanayi Esnafı), Veysel Özalp (ADD Milas Şube Başkanı), İbrahim Özfen (Mali Müşavir), Dilek Özman (Av.), İsmail Altın (Jeoloji Mühendisi), Yeliz Zorlu(Esnaf), Filiz Çoğlu Yaba(Mimar), Gizem Okur Çoban (İstatistikçi), Mustafa Sinemce (Mimar).

Başkan aday adayı Evran’ın Güllüklü partililerle buluşma toplantısına, Güllükte yaşayan Belediye Meclisi aday adaylarından Mehmet Bozan ve Türkan Çetin de katıldı.  Evran, her iki belediye meclisi aday adayına toplantıya katıldıkları için teşekkür etti. Toplantı, daha sonra aile fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık