Image Slider
Fevzi Topuz
Mehmet Cayirli

Özcan, “Milas’ı Milas’ta Yaşayan Sizlerle Birlikte Yöneteceğiz”

CHP Milas İlçe Başkanlığı görevlerinde bulunan ve son olarak 27. Dönem Muğla Milletvekili yapan öğretmen ve siyasetçi Suat Özcan bugün CHP’den Milas Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı. Özcan, “Milas belediye başkanımız, Sayın Muhammet Tokat’ın bıraktığı yerden, yarım kalmışları tamamlayıp, ondan aldığım bu meşaleyi daha ileriye taşımaya çalışacağım. Tüm uygulamalarımızda şeffaflık, katılımcılık, paylaşımcılık anlayışı içinde olacağız. Size söz veriyorum. Milas’ı Milas’ta yaşayan sizlerle Birlikte yöneteceğiz” dedi.

Özcan, “Milas’ı Milas’ta Yaşayan Sizlerle Birlikte Yöneteceğiz”
  • 05 December 2023, Tuesday 15:54

Sözlerine Büyük Şair Nazım Hikmet’in dizeleri ile başlayan Suat Özcan, “Mustafa Kemal, önce Afyon dağlarında ateşleri yıldızlara dönüştürdü sonra 9 Eylül’de İzmir’in dağlarında çiçekler açtırdı. Ve üzerinden 100 yıl geçti. Bu 100 yıllık miras, Milas’ın dağlarında da ateşler yakmaya, ovalarında çiçekler açtırmaya devam edecektir.” dedi.

21 YILDIR ÜLKEMİZİN ÜZERİNE KARA BULUTLAR ÇÖKTÜ

Hoş geldiniz konuşmasının ardından aday adaylığı açıklamasına devam eden Özcan sözlerini şöyle sürdürdü;

 “Bağımsızlığımızı kazanmamızın ve Cumhuriyetin üzerinden 100 yıl geçti. Cumhuriyet Halk Partisi dünyada en uzun ömürlü partilerden biri olarak Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte ilelebet yaşayacak, ülkemizin güvencesi ve sigortası olmaya devam edecektir.

Ancak 21 yıldır ülkemizin üzerine kara bulutlar çöktü. Cumhuriyet tarihinin en baskıcı, insan hakları ihlallerinin yapıldığı, her geçen gün çağdaşlıktan uzaklaşan uygulamalar ile siyasi kumpaslar, montaj videolar, antidemokratik seçimler, darbe girişimleri ve tek adam rejimine geçiş dönemlerini yaşadık, yaşamaya devam ediyoruz.

Bu baskı ve zulümden öyle ya da böyle hepimiz nasibimizi almadık mı?

Onlar ki dillerinde yalan, ellerinde talan, midelerinde haram coğrafyasında nankör anlayışlarında satılmadık toprak, kurum bırakmadılar. Kazanan bir avuç yandaş ve 5’li çete.

Enflasyon, hayat pahalılığı ile mutfakları yangın yerine çevirip, yiğidi kuru soğana muhtaç hale getirdiler. Mutfak yangınını en çok hisseden siz kadınlar değil misiniz? Kuru soğanı bırak artık simit ile çayı almak bile zor. Bu baskıdan hepimiz bıkmadık mı?

Anayasayı, kuruluşları tartışılır hale getirdiler ve bütün halkı ayrıştırdılar.

Kökleri ülkemizin kurtuluşundan kuruluşuna kadar dayanan cumhuriyet halk partisi olarak 21 yıldır ülkemiz üzerine çöken bu kâbustan kurtulmak için genel başkanlarımız ve üyelerimizle özverili, dürüst bir şekilde büyük mücadeleler veriyoruz.

Ben de bu partinin bir ferdi bir neferi olarak 2007 yılından beri aktif şekilde mücadele veriyorum. Gerek ilçe yöneticisi gerek ilçe başkanı gerekse de milletvekili olarak. Bu mücadelede belediye başkanım, il ve ilçe yöneticilerim, kadın ve gençlik kollarım ve siz fedakâr partililerimiz ile birlikte baskı ve zulme yenilmeden, soğuk sıcak, yağmur çamur, açlık tokluk, demeden partimiz ve ülkemiz için çalıştık. Hepinize yürekten teşekkür ediyorum.

Bu uzun süreçte insan ilişkilerini, sorunları tespit etmeyi, eylemlere katılıp sonuçlarının doğru tahlili, kurumların işlevi ve yönetimsel deneyimleri, bürokrasi ve devlet işleriyle ilişkileri başta olmak üzere Muğla ve Türkiye’yi karış karış gezdim.  Çağdaş refah ülkelerdeki yönetim uygulama ve tekniklerini de kavramış olarak bugün karşınızdayım.

MİLASLILARIN TAKDİRLERİYLE MİLAS BELEDİYE BAŞKANLIĞINA TALİBİM

Ormanlarımızın, tarım alanlarının, zeytinliklerin, koyların nasıl talan edildiğini yakından görüp, orman yangınlarında, sel, deprem ve maden facialarından iktidar sahiplerinin iş bilmezlik ve beceriksizliklerine hepiniz gibi ben de şahit oldum.

Yapılan bütün iş bilmezlik ve haksızlıklar karşısında durmak için gerek bir vatandaş gerekse de bir parti yöneticisi olarak hak arama mücadelelerinde bulundum. Termik santrallerin ve kömür sahalarının özelleştirilmesi ile başlayan hukuksuzluk ve yağma süreci “İkizköy, Akbelen” olarak son halini almıştır.

Bu yağmaya karşı durmak sadece İkizköy ve Karacahisar’ın toprakları, ağaçları için bir mücadele değil hepimiz için bir onur mücadelesi olmuştur.

Siyaset yalnızca yaşadığımız kente ülkeye hizmetle sınırlı değildir. İnsanlığa, doğaya, ülkemize zarar veren her şeyle mücadeledir.

Tüm yaşadıklarımızla, tanıklık ve deneyimlerimle, CHP örgütümle ile uzunca süredir olan beraberliğimle, dürüstlük, çalışkanlık, şeffaflık, paylaşımcılık ve samimiyetimle, laik demokratik bilimsel anlayışa olan inancımla, Milas’ın her sokağına ovadaki ve dağdaki her mahallesine ayak basmışlığımla, her gördüğüm hemşehrime el uzatıp merhaba derkenki samimiyetimle önce sizlerin sonra da tüm Milaslıların takdirleriyle Milas belediye başkanlığına talibim.

“TEMİZ SİYASET DÜRÜST YÖNETİM, BEN DEĞİL BİZ.”

Milas belediye başkanımız, Sayın Muhammet Tokat’ın bıraktığı yerden, yarım kalmışları tamamlayıp, ondan aldığım bu meşaleyi daha ileriye taşımaya çalışacağım.

Ben 2009 yılında ilçe başkanı olduğumda partiye şöyle bir yazı asmıştım.

“Temiz siyaset dürüst yönetim, ben değil biz.”

Göreve başlarken de üzerimde öğretmenliğimden kalan bir gömlek bir de ceketim vardı. Bu parti ile nice görevler aldım ancak ceketimin cebini kendi yararıma asla doldurmadım.

Şimdi ilk günkü sözlerime örgütümün sesi Milas’ın neferiyimi de ekliyorum ve diyorum ki bu adaylık ile örgütün sesi Milas’ın bir neferi oldum ve olmaya da devam edeceğim ve buradan yine geldiğim gibi tek bir gömlek ve ceket ile döneceğim.

Öğretmen iken bir hayalim vardı bu kenti yönetmek. Duygularım bu isteğimi körüklüyordu. Aklım ve kendime olan saygım, yönetme bilinç ve donanımımı tam geliştirdiğimde olması gerektiğini söylüyordu. Bu nedenle 45 yaşında genç bir öğretmenken emekli oldum.  VE işte şimdi bunun tam zamanı olduğuna inanıyorum.

ÖZCAN NEDEN ADAY ADAYI OLDUĞUNU ANLATTI

Öncelikle Milas belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği aday adaylığı başvurusu yapan herkesi buradan selamlıyor ve başarılar diliyorum.

Ülkemizde 21 yılda üretici sayısının azalması sonucu kırsaldan kente büyük göçler meydana geldi. Ne yazık ki Milas içinde durum aynı.

Kentte nüfus, işsizlik, kira zamları trafik yoğunluğu, çevre kirliliği olağanüstü artış gösterdi.

Bu ve benzeri sorunları çözmek ve Nice uygarlıklara başkentlik yapmış Milas’ımızı köylümüzle kentlimizle esnafımızla, memurumuzla, sanayicimizle, kadın, genç ve emeklimizle çağımıza uygun, daha yaşanılır bir kent haline getirmek için

Belediye olarak üreticilerin kırsalda üretim süreçlerini destekleyip ortaklıklar kuracağız.

Zeytinlik ve tarım alanlarının, ormanlarımızın imara, talana açılma girişimlerini karşısında olduk olmaya da devam edeceğiz.

Koy ve sahillerin korunması için sonuna kadar direneceğiz.

Günümüze, yeni çağa ve köy sakinlerine uygun yeni köy yerleşim modelleri için projeler üreteceğiz.

İlçemiz düzeyinde de ulaşımı iyileştirerek kent sakinlerinin derin bir nefes almasını sağlayacağız. Toplu taşıma sisteminde yapacağımız iyileştirme ve değişimler ile trafik sorununu çözmek için önemli adımlar atacağız.

Kırsalda istihdamı arttırarak, kooperatif, birlik ve derneklerle ortak girişimler ile ekonomiye katkı sağlayacağız.

Kadın istihdamını arttırmak için kurslarla gerekli eğitimleri almalarını sağlayıp iş bulmalarında kolaylık sağlayacağız.

Merkezde ve beldelerde bebekler ve küçük çocuklar için kreşler açacağız.

Gençlerimiz için kültür sanat spor merkezlerinin sayısını arttıracağız. Ücretsiz internet kullanım alanları oluşturacağız.

Halkımız için dinlenme, eğlenme ve mesire alanlarının sayısını arttıracağız.

Kültürel mirası zengin, deniz ve güneşi bol olan ilçemizin, halkının bu zenginliklerden daha fazla yararlanması ve turizm gelirinin arttırılması için çalışmalar yapacağız.

Zeytin şenliğimizi uluslararası bir şenlik olarak büyütecek Milas halısının gerçek değerine kavuşması için yeni çalışmalar başlatacak ve Milas’ın sesini tüm dünyaya duyuracağız. 

Kent konseyi, mahalle meclisleri ve sivil toplumla birlikte kentimizle ilgili sorunlara halkımızla BERABER çözüm üreteceğiz.

Anket, temayül, sandık, referandumlarla halkımızın yönetime katılmasını sağlayacağız.

Halkımız sorunlarını mahalle meclislerinde istediği gibi tartışabilecek. Referandumlarla çözümün ortağı olacaktır.

Tüm uygulamalarımızda şeffaflık, katılımcılık, paylaşımcılık anlayışı içinde olacağız.

Size söz veriyorum. Milas’ı Milas’ta yaşayan sizlerle BİRLİKTE yöneteceğiz. Sevgi ve saygılarımla.”

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık
siteacilis