Prof. Dr. Fuat Sezgin anısına kodladılar

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destekleme Programı kapsamında bu yıl ilk defa gerçekleştirilen 'Prof Dr. Fuat Sezgin Anısına Kodluyorum' isimli proje, 23 Nisan Ortaokulunda düzenlenen törenle açıldı. 

Prof. Dr. Fuat Sezgin anısına kodladılar

Projenin açılış törenine Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Milas Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir, Milas Kredi Yurtlar Kurumu Müdürü Serkan Acarsoy, Milas İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Türker Yurtsever, muhtarlar, okul kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın seslendirilmesinin ardından programın açılış konuşması, proje yürütücüsü Fen Bilimleri Öğretmeni Uğur Elüstü tarafından yapıldı. Proje koordinatörü Elüstü, “Bilgi çağının kendine özgü koşulları, kritik düşünebilen, problem çözmede farklı yaklaşımlar geliştirebilen bireylerin yetiştirilmesini gerekli kılmaktadır. Bu noktada öğretim programlarına ve program uygulayıcılarına büyük görevler düşmektedir. Bu bağlamda bireylerin özellikleri de dikkate alınarak gerekli becerilere odaklanması, bilgiyi bilmekten ziyade 21. yy becerilerinin kazandırılması daha önemli bir konuma getirilmiştir.” dedi.
Elüstü sözlerini şöyle sürdürdü: “Robotik çalışmaları ile teknolojik olarak dezavantajlı okullardaki öğrencilerimizin; teknoloji kullanımı, tasarım, matematiksel ve mantıksal işlemler konularında sistematik beceriler kazanmalarını amaçlıyoruz. Özellikle teknoloji çağında doğan ve tabir yerindeyse teknoloji ile birlikte büyüyen çocukların geleceğe hazırlanmaları için okullarda teknoloji eğitimleri verilmesi gerekiyor. Biz de bu verilerden yola çıkarak ülkemiz için teknoloji üreten gençlere ihtiyacımız olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden öncelikle eğitimlerin gönüllülük faaliyetini yürütecek olan, okulumuzda oluşturduğumuz' 'Kodlayan Gençler Topluluğu'' üyelerine verilmesi planlanmaktadır. Sonrasında Kırcağız Ortaokulu, Ovakışlacık Ortaokulu, Kıyıkışlacık Ortaokulu, Ağaçlıhöyük Ertuğrul Menteşe Ortaokulu ve Ören Ortaokullarında eğitimlerimizi planladık. Eğitimlerden yaklaşık 60 öğrencinin faydalanmasını amaçlıyoruz ve diğer eğitim kurumlarına örnek olacağımızı, dolayısıyla bu sayının giderek artacağını düşünüyoruz.” 
Elüstü'nün yapmış olduğu konuşmanın ardından okul öğrencileri tarafından hazırlanan halk oyunları gösterisinin sunumu izlendi.
Tören, projenin açılış töreni kurdelesinin Kaymakam Arslan ve törene katılan protokol üyeleri tarafından kesilmesi, öğrencilerden hazırlanan projeler hakkında bilgi alınması ile son buldu.
 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık