Sanayi sicil belgesi sahibi olan işletmelere uyarı

​​​​​​​Muğla Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Sanayi Sicil Belgesi sahibi olan işletmeleri, bunları Nisan ayı sonuna kadar yenilemeleri gerektiği konusunda bir uyarı yayınladı. Uyarı yazısı şöyle:

Sanayi sicil belgesi sahibi olan işletmelere uyarı
 

“6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanunun 5. maddesi gereğince; İşletmeler bir yıllık faaliyetlerini gösteren Yıllık İşletme Cetvelini –Sansic (B) her yıl Nisan ayı sonuna kadar Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüklerine vermek zorundadır.

Sanayi sicil kaydı bulunan işletmeler 2020 yılı yıllık işletme cetvellerini 2021 yılı Nisan Ayı sonuna kadar Bakanlığımızın www.sanayi.gov.tr web sayfasında 24 saat hizmet veren “E-hizmetler Bölümü’nde yer alan “Sanayi Sicil Bilgi Sistemi ”ne e-devlet sistemi üzerinden giriş yaptıktan sonra açılan sayfada yer alan “Kayıtlı İşletmelerim” menüsü altındaki “Yıllık İşletme Cetvelleri” bölümünden Sanayi Sicil Belgesi numarası ile Şirketini seçerek Yıllık İşletme Cetveli bilgilerini eksiksiz olarak girmeleri, herhangi bir sorunla karşılaşıldığında Coronavirüs (COVID-19) salgını dolayısıyla İl Müdürlüğümüze gelmeden 444 61 00 no.lu telefondan (Taşra teşkilatı için 2 ardından Muğla için 48 tuşlanarak) ulaşmaları gerekmektedir.

       Aksi taktirde haklarında Kanunun 9.  maddesine göre; 1.730,00 TL- İdari Para Cezası uygulanacaktır.                                       

Önemle duyurulur.”                              

Editör: Gülçin Erşen
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık