“SANAYİDE ELEKTRİK KESİNTİSİ ÇİĞ SÜT ÜRETİCİSİNİ VURACAK”

​​​​​​​İYİ Parti Milas ilçe Başkanı Kasım Özkan, Elektrik kesintisi ile ilgili oluşabilecek olumsuzluklar için uyarılarda bulundu. Sektörün uzmanları tarafından yapılan açıklamaları Milas’lı vatandaşları için paylaştı.

“SANAYİDE ELEKTRİK KESİNTİSİ ÇİĞ SÜT ÜRETİCİSİNİ VURACAK”
 

Kasım Özkan yaptığı yazılı açıklamada, “Ülke genelinde  24 Ocak’ta saat 00:00’ dan itibaren organize sanayi bölgeleri ve dışındaki sanayi tesislerinde haftanın 3 günü elektrik kesintisi uygulanacak.
Sanayideki  elektrik kesintileri çiğ süt üreticisini vuracak. Çiftçiden günlük süt alarak İşleyen süt fabrikaları elektrik kesintisi uygulanacağı için sütü işleyemeyecek. Süt fabrikaları elektrik kesintisi nedeniyle süt işleyemeyecekleri için üreticiden süt alamayacak.
Sütler dökülecek, üretici mağdur olacak
Elektrik kesintisi ile fabrikalarda üretim dursa bile, ineğin memesini kapatamazsınız. Üretici sağıma devam edecek. Fabrikalar alamayınca sütler dökülecek. Üretici mağdur olacak” dedi.
Kasım Özkan, süt sanayicilerinin, elektrik kesintisinde kendilerine pozitif ayrımcılık yapılmasını beklediklerini belirterek: “Üreticiden süt alabilmemiz için fabrikayı çalıştırmamız gerekir. Bu nedenle süt fabrikalarının bu kapsamın dışında tutulması binlerce süt üreticisi için büyük önem taşıyor. Yetkililer bu konuda duyarlılık gösterip süt fabrikalarını kesintinin dışında tutmasını bekliyoruz” dediklerini aktardı.

Editör: Tülay SÜKÜN
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık