Şap Hastalığına Karşı Baskın  Aşılama  Dönemi Başladı

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü şap hastalığına karşı aşılama çalışmalarını yapıyor.  Yılda iki kez yapılan şap aşısı bu yıl üç doza çıkarıldı. Dört ayda bir yapılacak olan aşının ilk çalışmasına başlandı. Üç doza çıkan aşı ila şap hastalığı riski nerdeyse görülme riski ortadan kalkıyor.

Şap Hastalığına Karşı Baskın  Aşılama  Dönemi Başladı
  • 28 February 2024, Wednesday 10:51

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammed Sevinç Milas İlçesinde faaliyet gösteren hastalıktan ari işletme ziyaretinde aşı programına katıldı.

Bakanlığımız şap hastalığına karşı baskın aşılama programı ile yılda iki doz olan aşıyı üç doza çıkardı

 İl Müdürü Muhammed Sevinç yaptığı açıklamada “Milas ilçemizde hastalıktan ari işletmemizde şap aşı kampanyası kapsamında ziyarette bulunduk. İlçe Müdürlüğümüz sağlık ekipleri ile şap aşısını yaparken yetiştiricilerimizi ziyaret ediyor, bilgilendiriyoruz. İlimizde  şap hastalığına karşı tedbirlerimizi sıkı tutuyoruz. Bunun da olumlu sonuçlarını yıllardır görüyoruz. Bu yıl farklı olarak Bakanlığımız şap hastalığına karşı baskın aşılama programı ile yılda iki doz olan aşıyı üç doza çıkardı. Böylece şap hastalığıyla ilgili olarak ülkemizde arilik oluşturmayı hedefliyoruz. Bu anlamda işletme sahiplerinin sahada çalışmalarını yürüten sağlık ekiplerimize destek olmaları ve direktifleri doğrultusunda hareket etmelerini rica ediyoruz. Sağlıklı hayvan sağlık gıda arzını sağlayacaktır. Bu anlamda işletme sahiplerinin here türlü aşılama programlarına uymaları ve kayıtlarını tutmaları önemli olacaktır.  Arilikte önemli bir yere gelen ilimizde hedefimiz hastalıktan ari hayvancılık bölgesi olmaktır.” dedi.   

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık