ŞİMDİ DE AKP FETHİYE İLÇE BAŞKANI İSTİFA ETTİ!..

Muğla Fethiye’de sahte seçim ofisi ve AKP teşkilatını hedef alan “dolandırıcı sahtekarlar” sözleri istifa getirdi.

ŞİMDİ DE AKP FETHİYE İLÇE BAŞKANI İSTİFA ETTİ!..
  • 27 January 2024, Saturday 18:12

 

Bilindiği gibi, geçtiğimiz hafta AKP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak ilan edilen Aydın Ayaydın ilk gezisini Fethiye’ye yapmıştı. Gezi öncesinde AKP Fethiye İlçe Başkanlığı Kaymakamlığa bir dilekçe vererek, bağımsız bir binanın Aydın Ayaydın için seçim ofisi olacağını belirtmişti ve bina Erdoğan, Ayaydın, parti bayrakları vb. ile donatılmıştı. Ancak ne olduysa, bu seçim ofisi, yine AKP İlçe Başkanlığı’nın kaymakamlığa verdiği bir dilekçe ile iptal edilmiş, ardından da afişler, pankartlar, bayraklar, vb. kaldırılmıştı.

Ayaydın Fethiye’ye giderken, kendisinin seçim ofisinden haberi olmadığını, bu işi kendi ismini kullanan bazı “dolandırıcıların” yaptığını söylemişti. Ve bizzat yetkilileri arayarak, bu büroyu kapattırdığını söylemişti. Ayaydın, açıklamasında, “Birileri benim adımı kullanarak bir organizasyona girişmiş, belli ki bundan da menfaat sağlamaya yeltenmişlerdir. Bunu öğrenir öğrenmez derhal harekete geçtim. Söz konusu sahte büronun kapatılması için gerekli yerlerle bizzat görüştüm. İlçe teşkilatımız da derhal harekete geçerek sahte büronun kapanmasını takip etmiştir. Bu düpedüz sahtekarlık olan girişim vakit geçirilmeksizin önlenmiştir” demişti.

Ancak sahtekarlığı yapanlar kimlerdi, ne amaçlıyorlardı, bunlar açıklanmamış, olay öylece kalmıştı. Kimse de ne olduğunu anlayamamıştı.

Bundan birkaç gün sonra da AKP’ye Belediye Başkan Adaylığı için başvuru yapan Muhammet Kökten, Cumhur İttifakı’nın anlaşmasına göre MHP’ye bırakılan Fethiye Belediye Başkanlığı için Fethiye MHP Belediye Başkan Adayı olarak açıklanmış ve “MHP içinden bir adam bulunamadı mı da AKP’nin aday adayı MHP’nin adayı olarak açıklandı” diye isyan eden ülkücüler, yürüyüş yaparak bunu protesto etmişlerdi. Hemen ertesi gün de MHP Genel Merkezi, bizim irademize nasıl karşı çıkarsınız diye, Fethiye MHP İlçe Başkanı’nı görevden almıştı.

Bundan birkaç gün sonra ise, bu kez, kaymakamlığa dilekçe vererek Aydın Ayaydın’ın seçim ofisini açan ve tepkiler üzerine yine kapatan AKP Fethiye İlçe Başkanı Arif Bozyel, sosyal medya üzerinden, İlçe Başkanlığından istifa ettiğini duyurdu.

Neden istifa ettiği konusunda bir açıklama da yok.

İlginç bir şekilde, “neden-niçin” soruları hep karanlıkta, bir fluluk var..

Olayları peşpeşe okuyunca, Cumhur İttifakı’nın AKP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’nın en azından Fethiyelilerle bir doku uyuşmazlığı mı var sorusu akıllara geliyor.

Tabi aynı soru, Muğla ve diğer ilçeler için de geçerli mi, önümüzdeki süreçte göreceğiz.

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık