TES-İŞ ve YATAĞAN MADEN-İŞ 1 MAYIS’TA İZMİR’E GİDİYOR

​​​​​​​TES-İŞ Sendikası Yatağan Şubesi ve Maden-İş Sendikası Yatağan ve Havalisi Şubesi Başkanları, dün birer basın açıklaması yaparak, 1 Mayıs’ta İzmir’e gideceklerini açıklaldılar. Her iki sendika da TÜRK-İŞ, DİSK, KESK, TMMOB, Tabip Odası ve İzmir Barosu’nun ortak yapacağı mitinge katılacaklarını açıkladılar.

TES-İŞ ve YATAĞAN MADEN-İŞ  1 MAYIS’TA İZMİR’E GİDİYOR

Tes-İş Şube Başkanı Fatih Erçelik İzmir’e katılım için şunları söyledi.

“İzmir Gündoğdu meydanında yapılacak miting, bölgesel olması nedeniyle katılımı yüksek bir miting.

1 Mayıs’ın bu yıl emekçiler açısından çok daha önemli olduğunu düşünüyoruz. Çünkü 2019 yılında emeğe yoğun bir saldırı olacak. Siyasi iktidar emekçilerin son kalesi olan Kıdem Tazminatlarına göz dikmiş durumda. Kıdem Tazminatı demek, iş güvencesi demektir. BES’i zorunlu hale getirecekler.

Emeklilikte yaşa takılanların ve emeklilerin sorunlarını, hayat pahalılığını haykıracağız hep birlikte!

Ekonomik krizin faturasını, işçiler, emekçiler, dar gelirli milyonlar değil krizin sorumluları ödesin diye haykırmak için 1 Mayıs’ta alanlardayız.

Bizi işsizliğe, yoksulluğa, köleliğe ve düşmanlığa mahkum etmek isteyen düzene karşı, insanca, özgürce, kardeşçe yaşama irademizi göstermek için 1 Mayıs’ta İzmir Gündoğdu meydanındayız.

İşsizlik fonunun patronlara ve bankalara peşkeş çekilmesine, kıdem tazminatımıza göz dikilmesine, emeklilik hakkımızın gasp edilmesine karşı alanlardayız.

Çalışırken ölmemek için, açlık ve yoksulluk sınırının altında ücretlere, taşeron köleliğine, güvencesizliğe mahkum olmamak için alanlardayız.

Emeğimize, ekmeğimize, işimize, geleceğimize ve memleketimize sahip çıkmak için, HAYDİ 1 MAYIS'A!

EMEK, BARIŞ, ÖZGÜRLÜK ve DEMOKRASİ İÇİN HAYDİ 1 MAYIS’A!

1 MAYIS BİRLİK, MÜCADELE VE DAYANIŞMA GÜNÜ TÜM EMEKÇİLERE KUTLU OLSUN!”

MADEN-İŞ DE GÜNDOĞDU MEYDANINDA OLACAK

Maden-İş Sendikası Yatağan ve Havalisi Şubesi Başkanı Osman İlhan da yaptığı açıklamada şunları belirtti:

Türk-İş’e bağlı Sendikalar ve Maden İşçileri olarak bizler;

Sosyal adalet, sosyal güvenlik, sosyal hak, insanca bir yaşam ve güvenceli bir çalışma hakkı isteyen emekçiler olarak Birlik Dayanışma ve Mücadele günümüz olan 1 Mayıs 2019’da İzmir Gündoğdu meydanında olacağız.

1 Mayıs tüm dünya emekçilerinin haklarını korumak ve geliştirmek için mücadele günüdür.

Bizler birlik ve beraberlik içinde yaşamak, eşit, özgürlükçü, adaletli ve gelirin hakça bölüşüldüğü demokratik bir Türkiye istiyoruz.

Krizin bedelini bizlere ödetmek isteyenlere; Ülke ekonomisini Uluslar arası finans kuruluşlarının oyuncağı haline getirenlere, örgütsüz ve güvencesiz bir çalışma ortamı isteyenlere, haklarımıza göz dikenlere “dur” diyoruz.

Küresel sermayenin kıskacındaki Ülkemiz her gün daha fazla işsizliğe, yoksulluğa ve güvencesizliğe sürükleniyor.

Ne demokrasiden, ne de sosyal devletten vazgeçmeyeceğiz.

Ülkemizi küreselleşme politikalarına ve sermayeye terk etmeyeceğiz.

Sosyal güvenlik ve sağlık hakkımızdan vazgeçmeyeceğiz.

Kıdem Tazminatımıza sahip çıkacağız.

1 Mayıs 2019 da Maden işçileri olarak bizler İşimiz için, Ekmeğimiz için ve en önemlisi geleceğimiz için İzmir Gündoğdu Meydanında, üyelerimizle birlikte, tek yumruk ve tek ses olacağız.

Tüm Dünya Emekçilerinin Bayramı Kutlu Olsun.” 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık