TİP Hatay ve Bursa’dan Muğla’ya yürüyecek

Türkiye İşçi Partililer, zeytinlik alanları talana açan maden yönetmeliği ile koruma alanlarını inşaata açan yönetmeliğe karşı yürüyüşe çıkıyor. Hatay’dan ve Bursa’dan başlayacak yürüyüşün sonunda Doğa Savunucuları Muğla’da buluşacak. 27 Mart Pazar günü Muğla’da TİP İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil ile Muğla emek-demokrasi güçleri ve ekoloji örgütlerinin katılacağı bir miting düzenlenecek.

TİP Hatay ve Bursa’dan Muğla’ya yürüyecek
  • 21 Mart 2022, Pazartesi 16:53
 

Zeytinlik alanları maden sahasına açan yönetmeliği tepki gösteren TİP’liler, Hatay ve Bursa’dan Muğla’ya yürüyecek.

Ege ve Akdeniz bölgeleri üzerinden iki koldan 23 Mart tarihinde başlayacak yürüyüşte, her gün zeytinliklerin bulunduğu ve doğa direnişlerinin sürdüğü iller ziyaret edilecek, maden ve talan yönetmeliklerine karşı imza toplanacak. Hatay’dan ve Bursa’dan başlayacak yürüyüşün sonunda yürüyüşçüler Muğla’da buluşacak.

27 Mart Pazar günü Muğla’da TİP İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil ile Muğla emek-demokrasi güçleri ve ekoloji örgütlerinin katılacağı bir miting düzenlenecek.

Yürüyüş ve miting ile zeytinlikleri ve doğayı yağmaya açan yönetmeliklere karşı köylünün, üreticinin, yöre halkının ve tüm doğa ve yaşam savunucularının sesinin yükseltilmesi, toplanan imzalarla Meclis’e giderek yönetmeliklerin geri çektirilmesi hedefleniyor.

Yürüyüş Güzergahı

23 Mart: Bursa – Hatay
24 Mart: Balıkesir - Adana

25 Mart: İzmir - Mersin

26 Mart: Aydın - Antalya

Miting

27 Mart MUĞLA

13.00 - Akyol Parkı
14.00 - Sınırsızlık Meydanı

 

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık