Türk-İş’ten sert uyarı…

Türk-İş Muğla İl Temsilcisi ve Tes-İş Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik, dün Tes-İş binasında, Maden-İş ve diğer sendika yöneticileriyle bir basın toplantısı yaparak, on gün önce yaptıkları açıklamayı, bu kez biraz daha sert bir şekilde dile getirdi.

Türk-İş’ten sert uyarı…

Erçelik, dünkü açıklaması sonrasında, işyerlerinden çıkarken ilk eylemlerini de gerçekleştireceklerini belirterek, ‘istihdam paketi’ adlı yasanın TBMM’den çekilmesi gerçekleşmediği taktirde, cevaplarının daha sert olacağını da vurguladı.

Fatih Erçelik’in basın açıklaması şöyle:

“Değerli basın mensupları, Değerli arkadaşlar, on gün önce açıklamamızı sonlandırırken ne demiştik! Bu düzenlemeye karşı yanıtımız mücadele olacak demiştik!

Arkadaşlar, Dediğimiz gibi mücadelemizi büyütüyoruz. Adına “istihdam paketi” dedikleri esnekleştirme, kuralsızlaştırma, güvencesizleştirme yani kısacası köleleştirme paketine karşı sesimizi bugün daha güçlü bir şekilde yükseltiyoruz.

Çünkü bu köleleştirme paketine karsı sürdürdüğümüz mücadelede, artık yalnız olmadığımızı biliyoruz.  ?

İki gün önce HAK-İŞ ve DİSK’le ortak açıklama yaptık.“Esnek Çalışmaya Hayır” dedik. Yaptığımız ortak açıklamayla, Türkiye işçi sınıfının temel haklan söz konusu olduğunda, nasıl bir arada ve dayanışma içinde bir araya geldiğini gösterdik. Bu düzenlemeyi TBMM’ye getirenlere, getirilmesine sebep olanlara buradan tekrar sesleniyoruz! Gelin bu yanlıştan vazgeçin! Vazgeçin ki arkanızda kötü bir miras bırakmayın! Vazgeçin ki emekçiler adlarınızı duyduğunda, yüzlerinizi gördüğünde size saygı göstersin! Vazgeçin ki, zaten emekçilerin sahip olduğu onlarca derdine bir dert daha eklemeyin!

Salgınla, geçim sıkıntısıyla, işsizlikle, doğal afetlerle başa çıkmaya çalışan emekçileri daha fazla germeyin! Sizin derdiniz gerçekten salgın koşullarında istihdamı artırmak mı? O zaman gelin, enerjinizi kayıt dışı çalışmayı ortadan kaldırmak için harcayın! Gerçekten salgın döneminde emekçileri mi düşünüyorsunuz? O zaman onların istekleri dışında ücretsiz izine çıkarılmalarını engelleyin! Ücretsiz izine çıkarılan bir emekçinin ailesiyle beraber günlük 39 TL ile yaşayabildiğini hayal edin! Hayal edin ki, yaptığınız yanlışların farkına varın! Arkadaşlar, Bizler derdimizi anlatmaktan usandık, onlar bizlere yeni dertler üretmekten usanmadılar! Ama bizlerin mücadeleden vazgeçeceğim mi sanıyorlar? Eğer öyle sanıyorlarsa bizi henüz tanımıyorlar!

Bizler mücadeleden vazgeçmeyiz... Ama bugün, ama yann, bunun hesabını sorarız. Bu akşam ülke genelinde, mesai çıkışında alkışlarla bu paketi protesto ederek ilk mesajımızı veriyoruz! Mesajımızın alınacağını ümit ediyoruz!

Bu köleleştirme paketi geri çekilmezse neler yapabileceğimizi herkese gösteririz! Bu mücadele çocuklarımıza mutlu bir gelecek, insanca yaşayacağı iş şartlarını sağlamak içindir.

Yaşasın Mücadelemiz, Yaşasın Dayanışmamız, Yaşasın Türk-İş, Yaşasın Ekmek Barış Özgürlük Mücadelemiz!”

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık