Türk Veteriner Hekimler Birliği Vakfı Muğla İl Temsilcisi Mevlüt Kiriş: “BÜTÜN MESLEKTAŞLARIMIZIN YANINDAYIM”

Türk Veteriner Hekimler Birliği Vakfı Muğla il temsilcisi Mevlüt Kiriş, yayınladığı mesajda, “ülkemizin farklı illerinde meslektaşlarıma karşı tutarsız, haksız davranışlar sergilenmektedir. Bu konuda bir veteriner hekim olarak ve vakıf il temsilcisi olarak duyarsız kalamayız. Bütün meslektaşlarımızın yanındayım” diyerek, yaptığı basın açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

Türk Veteriner Hekimler Birliği Vakfı Muğla İl Temsilcisi Mevlüt Kiriş: “BÜTÜN MESLEKTAŞLARIMIZIN YANINDAYIM”

“Ankara Etimesgut Belediyesi hayvan hastanesinde çalışan, Alanında uzman ,tecrübeli 4 Veteriner Hekim meslektaşımın hiçbir gerekçe gösterilmeden işten çıkarılması bizleri ziyadesiyle üzmüştür. Özellikle bu olayın Dünya veteriner hekimler günün kutlandığı haftada yaşanması tarafımızca kabul edilemez. Çünkü Veteriner Hekim sadece hayvan sağlığı ile uğraşmaz, insan sağlığının korunması ve kontrolü için çok önemlidir. Sağlıklı hayvan sağlıklı insandır. Çünkü protein açısından en önemli besin kaynaklarını bizler hayvanlardan sağlarız.

Etimesgut Belediye başkanı Erdal BEŞİKÇİOĞLU‘nun vermiş olduğu son derece hatalı bu karardan bir önce geri dönmesini bekliyoruz. Sayın Beşikçioğlu seçim vaatleri arasında hiçbir çalışanı mağdur etmeyeceğini beyan etmiştir.

Yine Kastamonu Belediye Başkanı Hasan BALTACI; Veteriner İşleri Müdürü Veteriner Hekim Kenan KÜÇÜKBERGER' i görevinden alarak yerine uzman cavuşluktan belediyeye geçen bir şahsı atamıştır.

Sayın başkandan bu yanlıştan dönüp, veteriner işleri müdürlüğüne tekrar bir veteriner hekim atamasını bekliyoruz.

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyinin son dönemlerde belediyelerde meslektaşlarımıza yapılan bu ve benzer haksız uygulamalara karşı kararlı ve net bir duruş göstermesini bekliyoruz.

Türk Veteriner Hekimler Birliği Vakfının Muğla il temsilcisi olarak gelişmeleri yakından takip ediyorum. Biz hekimler birbirimizin haklarını savunmak zorundayız. İşten çıkartılan Hekim arkadaşlarımızın birer ailesi olduğunu unutmayalım.”

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

Milas eczane
Site en altı
yukarı çık