Türkevleri, Bozalan, Çökertme Projesinin Tanıtım Töreni Yapıldı

​​​​​​​Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından 30 Milyon 400 Bin TL yatırımla yapımına başlanan Türkevleri, Bozalan, Çökertme içme suyu projesinin tanıtım töreni, Başkan Dr. Osman Gürün’ün katılımıyla Türkevleri Mahallesinde yapıldı.

Türkevleri, Bozalan, Çökertme Projesinin Tanıtım Töreni Yapıldı
  • 31 December 2022, Saturday 10:42

Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapımına başlanan Türkevleri, Bozalan, Çökertme içme suyu projesinin tanıtım toplantısı yapıldı. 30 Milyon 400 Bin TL yatırımla 31 bin 149 metre içme suyu hattının yapılacağı proje ile 3 Mahalleye kesintisiz su sağlanacak.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün katılımıyla gerçekleşen tanıtım toplantısında  CHP Parti Meclis üyesi Gizem Sayar Özcan, Milletvekilleri Süleyman Girgin, Suat Özcan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, CHP Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve birçok vatandaş yer aldı.

Türkevleri Muhtarı Ercan Yılmaz; “Osman Başkan Olmayacak Şeyin Sözünü Vermez, Söz Verdi Mi Yapar”

Tanıtım töreninde konuşan Türkevleri Muhtarı Ercan Yılmaz; yapılacak olan projenin bölge için büyük önem taşıdığını vurgulayarak “Mahallemize yapılacak olan tanıtım toplantısında bir aradayız. Bu projenin hayata geçmesinde payı olan tüm paydaşlara teşekkür ederim. Büyükşehir Belediye Başkanımıza şahsım ve mahallelerim adına teşekkür ederim. Osman Başkanım olmayacak şeyin sözünü vermez, bize söz verdi ve yapıyor, kendine çok teşekkür ederim” dedi.

Toplantıda konuşan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Öncelikle Ören bölgemiz için büyük önem arz eden ören atıksu arıtma tesisi ve kanalizasyon projesi için başkanımıza teşekkür ederim. Bu bölgenin gelişimine katkı sağlamak ve mavi bayrak alabilmek adına altyapının çok önemliydi. Ayrıca Türkevleri, Bozalan ve Çökertme mahallelerimizin içme suyu sorunun çözülmesi büyük önem taşıyor. Bu hizmetler için Başkanımız Dr. Osman Gürün’e teşekkür ediyorum. Büyükşehir belediyemizle uyum içinde çalışıp daha büyük yatırımlar yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Özcan, “40 Yıldır Çözülemeyen Sorunu Muğla Büyükşehir Belediyesi Çözdü”

Törende konuşan CHP Milletvekili Suat Özcan, “Geçmişten bu yana Çökertme, Bozalan ve Türkevleri bölgesindeki sorunların biliyorduk. Şimdi bu bölgenin en önemli eksiklerinden biri tamamlanıyor. Bu yatırımla en mutlu olan kişilerin başında geliyorum. Termik santralin soğutma suyu düşünülmüş ama bu bölgenin

içme suyu sorunu düşünülmemiş. 40 yıl sonra bu sorunu Muğla büyükşehir Belediyesi çözüyor. 40 yıldır hükümeti yönetenlerin burayı ne kadar göz ardı ettiğini görüyoruz. Bu sorunu çözen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ederim” dedi.

Süleyman Girgin ise, “Sizin için çalışıyoruz derken birlikte aileyiz derken verdiği sözü tutan bir Büyükşehir belediyemiz var. Bir de söz verilip de yapılmayanlar var. Muğla’ya haksızlık yapılıyor. Muğla’mızın 2021 yılında ödediği vergi 5 Milyar TL ancak şehrimiz için ayrılan doğrudan yatırım 734 Milyon TL. Yani verdiğinin sekizde birini alabilen bir şehiriz. Bu yanlıştan bir an önce dönülmeli ve Muğla’nın hakkettiği yatırım hükümet tarafından yapılmalıdır. Büyükşehir Belediyemiz bütçesi oranında elinden geleni yapmaya çalışıyor. Görüyorsunuz çok önemli bir içme suyu ve kanalizasyon projesinin yapımına başlandı. Bu nedenle Başkan Dr. Osman Gürün ve ekibine teşekkür ederim” dedi.

Gizem Sayar Özcan, Su hayattır. O nedenle hayati önem taşıyan suyun büyükşehir belediyemizin yatırımıyla kesintisiz olarak vatandaşlarımıza verilmesi çok büyük bir önem taşıyor. Böylesine önemli bir projeyi vatandaşlarımızın hizmetine sunan ve İl genelinde yaptığı yatırımlarla birçok eksiği ortadan kaldıran Büyükşehir Beledimizi tebrik ediyorum. Şehrimize değer katan ve vatandaş odaklı projelerle hizmetine devam eden Başkan Dr. Osman Gürün’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Başkan Dr. Osman Gürün, “Milas İçin Yıllardır Uğraş Verdiğimiz Projeleri Hayata Geçirmenin Mutluluğunu Yaşıyorum”

Tanıtım töreninde açıklamalarda bulunan Muğla Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Milas’ta yapımına başladıkları Ören Atıksu arıtma tesisi ve Kanalizasyon ile Türkevleri, Bozalan, Çökertme içme suyu projeleri için uzun süredir çalışmalarını sürdürdüklerini gerekli izin ve protokollerin tamamlamasıyla birlikte hayata geçirdiklerini söyledi. Bu projeler için çok mutlu olduğuna vurgu yapan Başkan Gürün, “5 yıllık bir çabanın sonucunda kuyunun dibinden çıkardığımız bir proje bu. Ören arıtma tesisi ve kanalizasyon projesi için 2014 yılından bu yana uğraşıyoruz. Bu yatırımları hayata geçirdiğimiz için çok mutluyum çok huzurluyum. Biz on yıllardır devam eden sorunların çözümü için çalışmaya devam ediyoruz. Geçmişe baktığımızda 2014 yılında neydik şimdi nereye geldik. Biz bütün il genelinde yatırımlarımızı yapmaya devam ediyoruz. Finansmanımızı temin etmek ile ilgili çok çalıştık. İl genelinde 4 Milyar 429 Milyon TL yatırım yaptık. Ancak bu rakam bugünkü değerlere göre 9 Milyar 854 Milyon TL’ye çıkıyor. Ayrıca diğer ilçelerimizin borçlarını ödedik. Bu da 1 Milyar 135 Milyon TL’ydi. Devraldığımız borçlardan sadece 205 Milyon TL kaldı. Milas’a da 481 Milyon TL yatırım yaptık. Güncel değerlere göre bu rakam da 1 Milyar 242 Milyonu buluyor. Her köye girmeye her yere hizmet götürmeye çalıştık. Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak halkımızın ihtiyaçlarının karşılanması doğrultusunda elimizden gelen tüm çalışmayı yapmaya yeni projelerle geleceğe güvenle bakan bir kent taşımanın gayreti için olacağız. Herkese yeni yılda yeni umutlar diliyorum” dedi.

 

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık