Üreticilere Arı Sağlığı ve Arı Ürünlerine Giriş eğitimi verilecek

​​​​​​​Milas Belediyesi ve S.S. Pinar ve Çevresi Kalkınma Kooperatifi (PİNKOOP) arasında yapılan protokol çerçevesinde ‘Meslekler Atölyesi’ 1. Arıcılık Eğitimi kapsamında yörede bulunan arıcılık faaliyeti yürüten ailelere Arı Sağlığı ve Arı Ürünlerine Giriş eğitimi verilecek.

Üreticilere Arı Sağlığı ve Arı Ürünlerine Giriş eğitimi verilecek
  • 16 Şubat 2022, Çarşamba 15:47
 

Gerçekleştirilecek olan eğitimler kapsamında arıcılara en güncel mesleki bilgileri aktarmak, propolis, arı ekmeği vb. yan ürünler üretimine yönlendirmek, ve arıcı ailelerin kadın fertlerinin eğitim ve üretime katılımlarını teşvik etmek hedefiyle, arı sağlığı, hijyen, arı ürünleri ve üretim metodu, ilkbahar bakımı ve sözleşmeli arıcılık faaliyetlerini içeren eğitim gerçekleştirilecek.

Eğitimler 19-20 Şubat 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek…

Melek Erman Köni ve Erdoğan Özüdoğru proje koordinatörlüğünde, alanında uzman olan eğitimciler, Prof. Dr. Levent Aydın, Dr. Ali Sorucu, Ziraat Müh. Süleyman Kurnaz ve Sancar Güney tarafından verilecek olan eğitimler 19-20 Şubat 2022 tarihlerinde Pinar Köyü Muhtarlık Binası Salonu’nda gerçekleştirilecek.

2 gün sürecek eğitimlerin sonunda tüm katılımcılara sözleşmeli üretim kapsamında bedelsiz propolis tuzağı verilecek olup, sözleşmeli üretim kapsamında üretim yapabilecek arıcılara detaylı bilgilendirme yapılacak.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık