Vali Orhan Tavlı, Milas’ta yangın bölgesindeki mahallelerin muhtarlarıyla toplandı..

Muğla Valisi Orhan Tavlı, Milas’ta Vali Yardımcısı Caner Yıldız, Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, AFAD İl Müdürü İsmail Özkan, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömür Özdil, İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak ve ilçe müdürlerinin katılımı ile Milas Akçakaya, Bayır, Beyciler, Bozalan, Çukur, Çökertme, Fesleğen, Gökbel, Gürceğiz, Kıyıkışlacık Merkez, Meşelik ve Türkevleri mahalle muhtarları ile Milas’ta Halk Eğitim Merkezi salonunda bir araya geldi.

Vali Orhan Tavlı, Milas’ta yangın bölgesindeki mahallelerin muhtarlarıyla toplandı..
  • 13 Ekim 2021, Çarşamba 10:05
 

Basına haber verilmeyen toplantıyla ilgili olarak Kaymakamlık İnternet Sitesi’nde yer alan habere göre, toplantıda konuşan Vali Orhan Tavlı, ilimizde meydana gelen orman yangınları sonrasında vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi konusunda ilgili kurumlarla iş birliği içerisinde görev yapan tüm muhtarlara teşekkür etti.

Vali Orhan Tavlı, bölgenin tekrar yeşermesi amacıyla çalışmaların hemen başlatıldığını ve titizlikle sürdürüldüğünü ifade ederek, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerinin ilk günden itibaren sahada olduğunu belirtti.

Vali Orhan Tavlı, “Orman yangınlarının başladığı ilk andan itibaren ormanlarımızı korumak, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla devletimizin tüm kurumları ve imkânları seferber edilmiştir” dedi.

Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında alınan karar ve tedbirlerin uygulanması noktasında muhtarların önemli rol üstlendiğini söyleyen Vali Orhan Tavlı, muhtarlardan aşılama çalışmaları için mahallelerindeki vatandaşları bilgilendirmelerini istedi.

Toplantıda muhtarlar tarafından iletilen tüm ihtiyaç ve taleplerin takipçisi olacaklarını belirten Vali Orhan Tavlı, toplantıya katılımlarından dolayı muhtarlara teşekkür etti.

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık