Yörükler bu kez de Ören’de buluşuyor

​​​​​​​Milas Yörük Obaları Kültür Derneği’nin düzenlediği Ören Çamlıca Muhtarlığı’nın katkı sağladığı bu sene 12’ncisi yapılacak olan Sonbahar Çamlıca Yörük Toyu 25 Ağustos Cuma günü başlıyor.

Yörükler bu kez de Ören’de buluşuyor
  • 23 August 2023, Wednesday 16:50

25 Ağustos 2023 Cuma günü saat 17’de Milas’a bağlı Ören Çamlıca Mahallesi’nde düzenlenecek olan 12. Milas Yörük Obaları Sonbahar Çamlıca Yörük Toyu’nda; Neslihan Yılmaz Ören, İsmail Uzunoğlu, İsmail Peynirci ve Duran Bahar gibi mahalli sanatçılar sahne alacak. Sunuculuğunu Ramazan Kıvrak’ın yapacağı şenliğin her zamanki gibi renkli geçmesi bekleniyor.

Milas Yörük Obaları Kültür Derneği Başkanı Erkan Turgut; “Geçmiş yıllardan edindiğimiz tecrübelerin ışığında bu sene farklı bir içerikle etkinliğimizi gerçekleştireceğiz. Her zaman söylediğimiz gibi bu kültür yaşamalı, yaşatılmalı. Yörük kültürünün temsilcilerini buluşturan, her buluşmada daha da güçlenerek, büyüyerek bu kültürü yaşatan Yörükler, aynı zamanda geçmişi günümüze taşıyan ve hepimizin bir şekilde tatmak istediği gelenek ve göreneklerimizi geleceğe taşımak arzusundalar. Milas halkı da geçmişten bugüne ve gelecekte de bu kültürün yaşaması için her zaman gereken desteği vermiştir. Katkı sunan tüm dostlarımıza bir kez daha teşekkür ederken, tüm Milas halkını etkinliğimizde görmek, bu kültürün güzelliklerini birlikte yaşamak istiyoruz” dedi.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık