2024 Yılı Katı Atık Ücret Tarifeleri Belli Oldu..

Milas Belediye Meclisi’nin Kasım ayı Olağan Meclis Toplantısı, bugün saat 14:20’da Belediye Evlendirme Salonu’nda toplandı.

2024 Yılı Katı Atık Ücret Tarifeleri Belli Oldu..
  • 06 November 2023, Monday 16:57

Meclis toplantısı başlamadan önce Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Balavca Deresi çevresiyle ilgili açılan proje yarışmasının jüri üyelerinin bugün Milas’a geldiklerini ve kendileriyle bir toplantı yaptıklarını, ayrıca bu projede Milas Belediyesi’ne katkı verecek ODTÜ heyetiyle de bir protokol imzalandığını belirterek, proje yarışmasına katılacak projelerin önümüzdeki aylarda kabul edilmeye başlanacağını ve 2024 ilkbaharında da yarışmanın sona ereceği bilgisini meclis üyeleriyle paylaştı.

Daha sonra meclis gündemine geçildi. 14 asıl, 6 ek gündem maddesi ile toplanan Milas Belediye Meclisi’nde genellikle imarla ilgili çeşitli vatandaş talepleri ve İmar Komisyonu Raporları görüşülerek karara bağlanırken, iki madde dikkati çekiyordu.

Birincisi, emlak vergilerinden muaf olup olmamayı ilgilendiren, 132 mahallemizin bazıları kırsal yerleşik alan, bazıları ise merkez yerleşik alan olan olarak belirlenmiş ve Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin kararı ile kabul edilmişti. Kırsal yerleşik alan dışı bırakılan ve merkez mahalle olarak belirlenen bazı mahallelerde kırsal yerleşik alanlar bulunduğu gerekçesiyle yapılan itirazlar üzerine, Boğaziçi, Kemikler ve Kıyıkışlacık mahallelerinin bir bölümünün kırsal yerleşik alanda kaldığı belirlendi. Alınan karar, Muğla Büyükşehir Meclisi’nce kabul edilirse, bu üç köyün merkezleri merkez mahalle olarak kabul edilecek, geri kalan kısımları kırsal mahalle olarak kabul edilecek.

İkincisi Plan ve Bütçe Komisyonu’nun raporu görüşülerek, komisyonca belirlenen 2024 yılı Katı Atık Ücret Tarifeleri kabul edildi.

Kabul edilen tarifeye göre 2024 yılında kırsal mahallelerde hane başına aylık 43 TL, yıllık 516 TL + KDV, merkez mahallelerde ise aylık 50,5 TL, yıllık 606 TL + KDV katı atık ücreti alınacak. Karar meclisten oybirliği ile geçti.

Milas Belediye Meclisi Aralık ayı olağan meclis toplantısı 5 Aralık Salı günü saat 14.00’da gerçekleştirilecek.

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık