5G Ezberleri Bozacak

Cep telefonları gündelik hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Hemen hemen tüm ihtiyaçlarımıza cevap veren akıllı cep telefonlarının teknolojik gelişimi hızla devam ediyor.

5G Ezberleri Bozacak

BURSA (İGFA) - Akıllı cep telefonları, alışverişten eğlenceye gündelik hayatta ihtiyaç duyduğumuz neredeyse tüm  beklentilerimizi karşılamayı sürdürüyor. Yapılan araştırmalar 2020’de dünya genelinde akıllı telefon kullanıcıları sayısının 3,5 milyar’ı geçtiğini gösterirken telefon kullanım alışkanlıkları da artış göstermeye devam ediyor. 2018’de Amerika’da yapılan bir araştırma, kullanıcıların telefonlarını günde 48 kez açtıklarını ortaya koyarken, Z kuşağında bu sayının 79’a çıktığı görülüyor. 

5G EZBERLERİ BOZACAK

Önümüzdeki dönemde 5G teknolojisinin yaygınlaşmasıyla mobil cihaz kullanma deneyimimizin iyileşmesinin yanında; akıllı şehir, akıllı ev çözümleri ve otonom araçların kullanımı konusundaki gelişmelere de tanıklık edilmesi bekleniyor. Daha geniş bir frekans aralığında, daha yüksek internet hızlarına ulaşılmasını sağlayan hücresel veri altyapısı olan 5G tüm dünyada yaygınlaştığında, mobil cihaz kullanım deneyimlerinde büyük bir dönüşüm yaşanacak ve buna bağlı olarak video izleme, oyun oynama ve benzeri aksiyonlar kesintisiz bir şekilde gerçekleşecek. 

TEK ŞARJLA 5 GÜN KULLANILABİLECEK

Halen mobil cihazlarda kullanılan lithium-ion (Li-ion) pillerin yerini bir telefonu 5 güne kadar çalıştırabilecek ve doğaya daha az zarar veren yeni nesil pil teknolojilere bırakacağı kaydedilirken, her yeni model telefonda daha iyi bir lens ve daha kaliteli görüntü sağlayan kameralar geliştirileceği bildirildi. Yapılan araştırmalara göre kullanımı sürekli artan cep telefonların önümüzdeki dönemde geliştirilecek yeni çipler, 5G teknolojisi, yeni nesil bataryalar ve sanal gerçeklik teknolojilerinin hayatımızda daha çok yer edineceğini ön görülüyor.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık