6 Yaşındaki Çocuk Yaşadığı Şiddeti Çizdiği Resim İle Ortaya Çıkarmıştı, Valilik Soruşturma Açtı..

Milas’ta Sakarya İlkokulu’nda 6 yaşındaki bir öğrenciye okul müdür yardımcısının uyguladığı belirtilen şiddeti resimlerine yansıtması ve konunun basında yer alması sonrasında Muğla Valiliğince soruşturma başlatıldı. Aile ve veliler change.org’de imza kampanyası başlatırken, Muğla Valiliği dün akşam, olayla ilgili soruşturmanın başlatıldığını duyurdu.

6 Yaşındaki Çocuk Yaşadığı Şiddeti Çizdiği Resim İle Ortaya Çıkarmıştı, Valilik Soruşturma Açtı..
  • 29 November 2023, Wednesday 15:40

Muğla’nın Milas ilçesinde oturan Seher Özçıtak Sütlaş, oğlunun öğrenim gördüğü Sakarya İlkokulu’nda 6 Ekim 2023 tarihinde şiddet olayı yaşandığını ileri sürdü. Okulun 1-C sınıfında öğrenim gören 6 yaşındaki oğlu E.S.’nin yaşadığı şiddet olayını derste çizdiği resimlere yansıtması üzerine, olayın öğretmeni tarafından ortaya çıkarıldığını belirtti. Anne Sütlaş change.org’de oğlunu 1,5 metre yükseğe kaldırarak yere attığı öne sürülen okul müdür yardımcısının görevden alınması için imza kampanyası başlattı, veliler de destek verdi.

SORUŞTURMA AÇILDI

Sütlaş yaptığı açıklamada, ”Milas Sakarya İlkokulu’nda 6 Ekim tarihinde yaşadığımız vahim, kabul edilemez olayla ilgili sizleri bilgilendirmek istiyorum. Okulumuzda müdür yardımcısı görevi yapmakta olan M.S.G., 1-C sınıfı öğrencisi oğlumu teneffüs esnasında 1,5 metre yükseğe kaldırmak suretiyle yere fırlatarak darp etmiştir. Oğlumun bedeninde hasar oluşmasına sebep olmamakla birlikte, cinayete teşebbüs etmiştir. Oğluma bedenen ve ruhen vermiş olduğu hasar, yaşadığımız süreç, anne ve baba olarak tarif edilemez boyutta ve hayatımızın en kara günüdür. Konuyla ilgili hukuki süreç başlamıştır, Milas Cumhuriyet Başsavcılığı söz konusu şahıs hakkında 'kamu görevlilerinin sahip olduğu nüfuzu kötüye kullanmak suretiyle beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı kasten yaralama' suçundan soruşturma yürütmektedir” dedi.

 ÖNCE AÇIĞA ALINDA SONRA GÖREVE İADE EDİLDİ

Anne Sütlaş yaptığı açıklamada, “Gerekli girişimleri yapmamız ve iki haftalık uğraşlarımız sonucu 19 Ekim Perşembe günü şahıs açığa alınmıştır. Ancak Milas İlçe Milli Eğitim tarafından ışık hızıyla yapılan soruşturma sonucu idari ceza verilerek, şahıs 3 Kasım Cuma günü tekrar göreve başlamıştır. 6 yaşındaki kendini savunamayacak durumda bir çocuğa yapılan cinayete teşebbüsün karşılığı bu olmamalı. 6 Kasım itibariyle bu şahıs görevden alınana kadar, çocuğum ve çocuklarımızın güvenliği adına okul bahçesinde bekleyeceğim. Çocuklarımızın, öğretmenlik mesleğinin adını kirleten bu şahısla aynı ortamda bulunmaları, korku ve endişe dolu bu ortamda sağlıklı bir eğitim almaları mümkün değildir. Bu durum, çocuklarımızın o küçük temiz kalplerini ruhlarını zedeler, parçalar ve ruhen yıkıma uğratır. Bu vahim olayın kamuoyuna yansımaması adına, kurum yetkililerimizden üzerine düşeni yapmasını, şiddeti görmezden gelmemesini, görevden alınması hususunda desteklerini bekliyorum” ifadelerine yer verdi.

MUĞLA VALİLİĞİ SORUŞTURMA BAŞLATTI

Muğla Valiliği’nden dün akşam yapılan yazılı açıklamada “28.11.2023 tarihinde ulusal ve yerel basında yer alan Milas Sakarya İlkokulunda öğrenciye yönelik şiddet konulu haber ile ilgili olarak valimizce konunun aydınlatılması amacıyla çok yönlü inceleme ve soruşturma başlatılmış olup süreç hassasiyetli takip edilmektedir Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık