AKP İl Başkanı Kadem Mete, milletvekilliği için istifa etti..

AKP Muğla İl Başkanı Kadem Mete, il başkanlığı görevini bırakarak milletvekili aday adaylığını açıkladı. İl Başkanı Mete, "Muğla İl Başkanlığından 2023 Genel Seçimleri’nde Milletvekili Aday Adayı olmak için görevimden ayrılıyorum. Genel merkezimizin taktiri ile il başkanlığımı bıraktım ve aday adayı oldum. Yeni il başkanımızın hizmetinde çalışacağım. İnşallah bu süreç hepimiz için hayırlı olacaktır" dedi.

AKP İl Başkanı Kadem Mete, milletvekilliği için istifa etti..

Mete, "22 yıldır liderimizin ve partimizin çizgisinden hiç ayrılmayarak tarafımıza tevdi edilen her görevi hakkıyla yapma gayreti içinde bulunduk. Bu davanın bir üyesi olarak başladığım siyasi yaşamımda uzun yıllar vesayetin kırılmadığı dönemlerde Marmaris İlçe Başkanı olacaksın dendi, gururla bu kutlu görevi uzun yıllar ifa etmeye çalıştık. Görev yaptığımız sürece istemeden kırdığımız, üzdüğümüz, kalbini ferahlatamadığımız kardeşlerim varsa haklarını helal etmelerini istirham ediyorum. Benim ufakta olsa bir hakkım geçmişse hakkımı helal ediyorum. Görev sürem boyunca nazımızı çeken başta ailem olmak üzere bu davaya omuz veren tüm teşkilat arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Hiç yüzümü eğdirmeyen bu güzel insanlarla çalışma fırsatı veren Rabbime şükrediyorum" dedi.

İL BAŞKANLIĞI GÖREVİNDEN AYRILARAK ADAY ADAYI OLDU

Mete, "Bugün huzurunuzda; Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanımız Sayın Erkan Kandemir’in muvafakatiyle 2016 Yılından bu yana sürdüğüm kutlu davamın Muğla İl Başkanlığından 2023 Genel Seçimleri’nde Milletvekili Aday Adayı olmak için görevimden ayrılıyorum İnşallah bu süreç hepimiz için hayırlı olacaktır. Şu dakikadan itibaren teşkilatımın bir neferi olarak Türkiye Yüzyılı için 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimleri yolunda emirlerindeyim" diye konuştu.

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık