Alışılmıştan farklı bir sergi

Bölgemizde uzun yıllardan beri kazı çalışmalarını yürüten Labraunda ekibi tarafından, 14-20 Ağustos tarihleri arasında Labraunda örenyerinde özel bir sergi düzenlenecek.

Alışılmıştan farklı bir sergi
  • 11 August 2023, Friday 15:48

‘Labraunda’nın Kazı Günlükleri Sergisi’, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. Yıldönümü kutlamaları kapsamında gerçekleşecek. Alışılmıştan farklı bir sergi olacak.

Etkinlikte hem Labraunda arkeolojik alanında yürütülen kazıyı ve kazı alanındaki yaşamı hem de kazı sezonu boyunca ortaya çıkan eserler görülebilecek. Ayrıca Labraunda’nın Kazı Günlükleri Sergisi’nde sadece eserleri değil yaşanan sorunlar ve restorasyon çalışmaları hakkında da birçok konu ele alınmış olacak.

Labraunda ekibi, etkinlik hakkında şu bilgileri paylaştı.

“Serginin konusu hem Labraunda arkeolojik alanı hem de orada yürütülen kazı çalışmaları olacak. Bu serginin düzenlenme amacı ise Labraun’nın tarihi ve kalıntılarının yanı sıra kazı ve kazıya katılanların yaşamına dikkat çekerek, bir kazı sezonu boyunca ortaya çıkan soru ve sorunları kamuoyunu sunmak istedik. Aynı zamanda sergimiz kazıdan belgelemeye ve restorasyondan organizasyona arkeologların çeşitli çalışmaları hakkında fikir vermeyi amaçlıyor.

Size farklı bir deneyim sunmak amacıyla, karikatürist Guillaume De Bats’nın 2019 ve 2021’deki ziyaretlerinde çizdiği ve kısa metinlerin eşlik ettiği 18 poster hazırladık. Böylelikle sizlerin de bir kazı sezonu deneyimini bizimle yaşamanızı istedik.”

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık