AYAYDIN’DAN AKP EZBERLERİNİ BOZAN YAKLAŞIM..

Aydın Ayaydın, çalışmalarını sürdürüyor ve son ziyaretleri ve yaptığı açıklamalar, AKP’nin özellikle Meslek Odaları’na olan yaklaşımıyla tam ters gelişmeler yaşandığını ortaya koydu.

AYAYDIN’DAN AKP EZBERLERİNİ BOZAN YAKLAŞIM..
  • 28 January 2024, Sunday 20:50

 

AKP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aydın Ayaydın’a bu görevin verilmesi ve onun kabul etmesi, başta ve halen, hem AKP tabanında hem de muhalefet kanadında şaşkınlık yaratmıştı. Cumhur ittifakı tabanının bu adaya oy verme düzeyinin ne olacağı, hala bir soru işareti olarak duruyor. En son Fethiye’de olan gelişmeler, nedenleri tam olarak anlaşılamasa da, o cephede sıkıntılar olduğuna işaret ediyor.

Bu arada Aydın Ayaydın, çalışmalarını sürdürüyor ve son ziyaretleri ve yaptığı açıklamalar, AKP’nin özellikle Meslek Odaları’na olan yaklaşımıyla tam ters gelişmeler yaşandığını ortaya koydu.

Milas’ta TMMOB Milas Koordinasyonu’nu ziyareti, sonradan Menteşe’de Şehir Plancıları Odası’nı ziyaretleri ve söyledikleri dikkat çekti.

Ayaydın şunları söyledi:

Önce ateş edip, sonra nişan alan biri değilim

“Caretta caretta’nın yaşam mücadelesini önemseyen, ormanım, toprağım, suyum bitmesin, insanımız depreme dirençli evlerde otursun diyen biriyle benim ne derdim olabilir diyorum ve her şeye peşin peşin karşı olacağı sanılan STK’lara, meslek odalarına elimi uzatıyorum.

Menteşe’de Şehir Plancıları Odası ve Milas’ta da TMMOB Mimarlar ve Mühendisler Odası’nı ziyaret ettim. Geçtiğimiz günlerde de Muğla’da Mimarlar Odası’na tarihi bir ziyaret gerçekleştirmiştim. Tarihi diyorum çünkü yıllardır kimse kapılarını çalmamış.

Bu ziyaretleri çok ama çok önemli buluyorum. ‘Nasıl olsa konuşulamaz, çünkü her şeye peşin peşin karşı çıkarlar’ denen bu STK’larla odalara diyalog kapısını açmak ve başkanlığım boyunca da canlı tutmak istiyorum.

Bu kurumlarla sadece mahkemelerde karşılaşılmaması, itiraz gerekçelerinin önceden dinlenmesi ve bilimin ışığında bir ortak yol bulunmasının gerekli olduğuna inanıyorum. Şehir plancıları imar planlarını askıda görmemeli.

Bakın Muğla 13 ilçesi ile adeta kaçak yapı cenneti olmuş. İmar planları geciktiği için bu durum yaşanıyor. Muğla deprem kuşağında. Bu yapılarda zemin etüdü yapılmamış, statik hesaplar yapılmamış, hangi kalitede beton kullanıldığını bilmiyoruz. Hangi kalitede demir kullanıldığını bilmiyoruz. Bu durum beni korkutuyor.

Ben yaptım oldu mantığı ile iş yapmayacağım mesajını vermek için bu ziyaretleri yapıyorum. Önce ateş eden sonra nişan alan biri olmayacağım. Her şey öncesinde tartışılacak, bilimin ışığında en doğru yol belirlenecek. Çalıştaylar yapacağız. Ancak bunlar lafta kalan, sonuç raporu çıkarıp dağılmak üzere yapılan çalıştaylar olmayacak. Sonuçlarını değerlendireceğiz. Bu cennet bölgenin suyuna, ormanına, denizine, toprağına iyi bakacağız. Hep söylüyorum benim caretta caretta’nın yaşamı için samimi kaygıları olan biriyle derdim olamaz. Benim bu ülkenin ormanları azalmasın, tarım alanları gerilemesin, suyu bitmesin diyen biriyle derdim olamaz. Tam tersine mücadeleyi birlikte vereceğiz, Büyükşehir’in tüm projelerinde bu değerli STK’ların meslek odalarının görüşü katkısı olacak. Bunun böyle bilinmesini istiyorum.”

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık