Başkan Aras ve Topuz, Yerel Yönetimler Çalıştayı’na Katıldı

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, Milas Belediye Başkanı Fevzi Topuz ve CHP'li Belediye Başkanları, CHP Yerel Yönetimler Çalıştayı’na katıldı. 31 Mart Yerel seçimlerinde seçilen tüm belediye başkanları 20-21 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Yerel Yönetimler Çalıştayı için Ankara’da CHP Genel Merkezi’nde buluştu.

Başkan Aras  ve Topuz, Yerel Yönetimler Çalıştayı’na Katıldı
  • 20 April 2024, Saturday 19:17

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras ve Milas Belediye Başkanı Fevzi Topuz ile Muğlalı CHP’li Belediye Başkanları,  yerel yönetimler çalıştayına katılarak yerel seçimlerden birinci parti olarak çıkan Cumhuriyet Halk Partisi belediyeciliğinin tüm Türkiye’yi kucaklayacağını, sevginin ve demokrasinin kazandığını belirttiler.

Yerel Yönetimler Çalıştayı CHP’li belediye başkanlarının Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir’i ziyareti ile başladı. Yerel Yönetimler Çalıştayı’nın ilk günü Genel Başkan Özgür Özel’in, Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan yardımcısı Gökan Zeybek’in konuşmaları ile devam etti. Daha sonra Genel Merkez, Belediyeler, İl örgütleri arasında çalışma dinamiklerinin tartışılması, Geçmişten Geleceğe CHP Belediyeciliği, Uzmanların gözünden Yeni dönem Türkiye Siyaseti ve CHP Belediyeciliği oturumları ile çalıştayın ilk günü tamamlandı. Çalıştayın ikinci günü de Genel Başkan Özgür Özel’in kapanış konuşması ile sona erecek.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras ile birlikte 409 Büyükşehir, il, ilçe ve belde belediye başkanının katıldığı Yerel Yönetimler Çalıştayı’nda konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel 31 Mart yerel seçimlerinde büyük başarı elde ettiklerini, bu başarıda Türkiye ittifakı birlikteliğinin önemli olduğunu söyledi. CHP’li belediyelerin örnek projelerle vatandaşlara 5 yıl hizmet edeceğini söyleyen Özgür Özel, bu çalışmaların sonuçlarının önümüzdeki Genel Seçimlerin de sonucunu belirleyeceğini belirtti.

Çalıştaya katılan Milas Belediye Başkanı Fevzi Topuz da sosyal medya hesabından, “Yerel yönetimlerde verimliliği artırmak ve yeni ufuklar açmak amacıyla düzenlediğimiz çalıştayımıza katılım sağlamaktan mutluluk duyuyoruz!

Türkiye’nin dört bir yanından gelen Belediye Başkanlarımızla geleneklerimizi ve deneyimlerimizi paylaşarak, daha güçlü ve daha sürdürülebilir topluluklar inşa etme hedefimize bir adım daha yaklaşacağız.

Bu önemli etkinliği gerçekleştirmemizi sağlayan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanımız, İkinci Yüzyılın ilk lideri Sayın Özgür Özel’e teşekkür ediyor, hep birlikte, daha yaşanabilir ve daha kapsayıcı bir gelecek için çalışmaya devam edeceğizimizin sözünü veriyoruz” dedi.

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

Milas eczane
Site en altı
yukarı çık