CHP’de delege seçimleri 29 Temmuz’da sona erecek..

CHP’de delege seçimleri 29 Temmuz’da sona erecek..
  • 12 July 2023, Wednesday 12:15

Salı günü CHP Milas İlçe örgütünün geleneksel Salı toplantısında konuşan ve delege seçimleri ve ilçe kongresi hakkında bilgi veren CHP Milas İlçe Başkanı Tüze Çetinkaya, “bilindiği gibi parti meclisimizin aldığı kararla, partimizin kurultay takvimi gereği, delege seçimleri başladı. Bizim gibi 132 mahallesi bulunan ilçeler için, bu süreç neredeyse yetmeyecekti. Zorlandığımız açık. Ama özellikle kırsal mahallelerde başladığımız delege seçimleri sürüyor. En son merkez mahallelerimizde yapacağımız delege seçimleriyle, 29 Temmuz tarihi itibariyle delege seçimlerimizi tamamlayacağız. İl örgütümüzün son gönderdiği yazıya göre, ilçe kongremiz için 5 Ağustos-10 Eylül tarihleri arasında bir tarih belirleyerek, divan başkanlığı için önerilerimizle, il örgütümüze göndereceğiz. Belirlenen tarihler arasında İlçe kongremizi yapacağız. Daha sonra da, Genel Merkezimizin yazısına göre, 16 Eylül-16 Ekim 2023 tarihleri arasında il kongrelerimiz yapılacak. İlçe ve İl kongrelerimizin bitmesi sonrasında Parti Meclisimiz toplanarak, kurultay tarihini belirleyecek” dedi.

Çetinkaya, “ben yeniden ilçe başkanlığına aday olduğum için, delege seçimlerinin hiçbirine katılmıyorum. İlgili arkadaşlarımız süreci yürütüyorlar” dedi.

Bir delegenin, “ilçe kongremizde divan başkanlığı için neden isim isteniyor? Divan Başkanı ve üyelerini, toplantı başladığında, başka birileri de aday olabilir veya gösterilebilir, delege belirler” deyince, Tüze Çetinkaya, “elbette, sadece bizden bir önerimiz varsa bildirmemiz isteniyor” dedi. 

Bazı üyeler de, geçmiş dönemlerde belediye başkanı ve milletvekili adaylarının belirlenmesi sürecinde, seçimlerin delege bazında değil, üye bazında yapıldığını, şimdi bu seçimlerin yine üye bazında yapılıp yapılmayacağını sordu ve üye bazında yapılmasının doğru olacağını belirttiler. Tüze Çetinkaya ise, konu ile ilgili kararın Parti Meclisince alınacağını, şu anda belirlenmiş bir yöntem olmadığnı belirtti.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık